VE ŽĎÁRU SE JIŽ POČTVRTÉ BOJOVALO O ŽĎÁRSKÝ GUMÁK

Otevřený závod v plavání s ploutvemi a v disciplínách BI-FINS.

VE ŽĎÁRU SE JIŽ POČTVRTÉ BOJOVALO O ŽĎÁRSKÝ GUMÁK

Celkem 160 závodníků z 13 klubů České republiky přilákal ve dnech 8. – 9. února 2020 čtvrtý ročník otevřeného závodu v disciplínách BI-FINS a ploutvovém plavání kategorií A, B, C, D, E a V „Žďárský gumák 2020“. Závodilo se v disciplínách 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP, 100 PP v kategoriích A, B, C, D a E, kategorie A, B a C se pak utkaly v hlavním závodě „O Žďárský gumák“ na distanci 400 BF, pro veteránskou kategorii byl nachystaný závod na 50 BF s názvem „Staří gumáci“ a nechyběla ani štafeta 4 x 50 BF mix (2+2) bez rozdílu kategorií.

Každý závodník si mohl vybrat čtyři disciplíny z pěti, které se započítávaly do výsledků čtyřboje. Navíc pak mohli závodníci startovat ve štafetě a v příslušných kategoriích i v hlavním závodě na 400 BF.

Ten letos nejlépe vyšel domácím závodníkům Čochatklubu Žďár nad Sázavou. Mezi muži zvítězil David Musil (kat. A), druhý dohmátl Jan Janásek (kat. B; NEMO Zlín), třetí příčku obsadil další ze žďárských ploutvařů Matěj Novák (kat. A). Mezi ženami se z vítězství radovala domácí závodnice Adéla Švomová (kat. A) před svou klubovou kolegyní Lucií Havlovou (kat. A) a Adélou Kneifelovou (kat. A; NEMO Zlín).

V závodě veteránů na 50 BF brali vítězství opět domácí závodníci Petr Bezchleba a Jana Havlíková. Ve vloženém závodě dětí na stejné distanci pak zvítězili žďárští Oliver Flesar a Kateřina Zadražilová.

Čtyřboj kategorie A ovládli David Musil a Adéla Kneifelová. V kategorii B se z vítězství radovali Marek Luska (UHLOMOST Most) a Johana Rédlová (KPM Pulec Praha). V kategorii C se ve čtyřboji nejvíce dařilo Ngyen Duy Longovi (KPM Pulec Praha) a Nele Duškové (Modrá Hvězda Praha). Vasilij Ploc (Modrá Hvězda Praha) a Sára Studená (Subaquaclub Delfín Tábor) zvítězili v kategorii D. Adam Kolín (Aquaklub Liberec) a Leona Krupičková (KSP Pardubice) se radovali z vítězství v kategorii E. Bořivoj Ploc (Modrá Hvězda Praha) a Tamara Nečasová (KSP Olomouc) pak ovládli závody nejmladších účastníků v kategorii E0.

Štafetu zvládl nejrychleji domácí kvartet ve složení Vojtěch Zedník, Lucie Havlová, Romana Hrašková a David Musil.

Kompletní výsledky naleznete na webech www.polistime.cz a na www.ploutve.info.

Foto: facebook CZECH Finswimming Fanclub

---
---
-