NA MODRÉM MÍTINKU SE PŘEPISOVALY ČESKÉ REKORDY

Tradiční otevřený mezinárodní závod v ploutvovém plavání.

NA MODRÉM MÍTINKU SE PŘEPISOVALY ČESKÉ REKORDY

O víkendu 18. – 19. května 2019 hostil Nový Jičín otevřený mezinárodní závod v ploutvovém plavání, který nese název Modrý mítink. Tradičních závodů ve vícebojích se zúčastnilo 223 závodníků z 10 klubů ploutvového plavání z České a Slovenské republiky – KŠP Delfín Žilina, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín, Uhlomost – sport Most, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, KPM Pulec Praha, Swim Warioirs Zvolen, Vodný Svet Zvolena a Nemo Zlín. V Novém Jičíně pak závodily kategorie E0, E, D, C, B, A a veteráni.

Oceňováni byli nejlepší závodníci dle jednotlivých kategorií a to za součet bobů CMAS v jednotlivých disciplínách. V kategoriích E0, E a veteráni se závodilo v dvojboji na tratích 50 BF a 100 BF, ostatní kategorie D, C, B, A závodily v trojboji, do nějž se započítávaly výsledky z tratí 50 BF, 100 BF, 200 BF či 400 BF.

Dívky a chlapci měli ještě před vypuknutím vícebojů možnost závodit v samostatném závodě na 100 PP. V kategorii D tuto disciplínu ovládli Adéla Zapletalová (Fast Fins CZ) a Tadeáš Andrés (KSP Olomouc). Mezi závodníky kategorie E zvítězili Ela Jarošová (Uhlomost – sport Most) a Vasilij Ploc (KPM Pulce Praha), který na trati 200 BF zároveň vylepšíl dosavadní český rekord v této kategorii na 2:04,22 s. Závod nejmladší kategorie E0 ovládli Markéta Zápecová (KSP Olomouc) a Oskar Bursa (Nemo Zlín).

Hlavním programem v Novém Jičíně však byly víceboje. V kategorii E0 se z vítězství v dvojboji radovali Lucie Strakošová (KSP Olomouc) a zlínský závodník Oskar Bursa. Mezi dívkami v kategorii E byla v součtu CMAS bodů nejlepší závodnicí Klára Divišová (KSP Olomouc) a vítěz závodu 100 PP Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha).

Trojboj kategorie D ovládli Adéla Zapletalová (Fast Fins CZ) a Kryštof Bursa (Nemo Zlín), kteří se navíc postarali o přepisování českých rekordních tabulek kategorie D. Adéla zlepšila česká maxima na tratích 100 BF a 200 BF, Kryštof pak na distancích 50 BF a 200 BF.

Trojboj kategorie C ovládli Lucie Hrubá (Skorpen Přerov) a Matyáš Sherig (KSP Olomouc). V kategorii B na nejvyšší součet bodů dosáhli Jakub Klimpar (SP Laguna Nový Jičín) a další olomoucká závodnice Alžběta Hnáthová. V kategorii A zvítězili domácí závodníci Barbora Svobodová a Jakub Kovařík. Mezi veterány se z vítězství v dvojboji radovali Irena Novotná (SP Laguna Nový Jičín) a Miroslav Nezhyba (Skorpen Přerov).

Za zmínku pak také stojí výkon Barbory Sládečkové (KSP Olomouc), která na trati 400 BF v 25metrovém bazénu vylepšila český rekord na 3:55,33 s.

Kompletní výsledky z Modrého mítinku 2019 naleznete na www.ploutve.info a na www.polistime.cz.

Foto: archiv pořadatele

---
---
--