Český halový pohár mládeže pokračoval třetím kolem Praze

Memoriál Marty Habadové v šedesátkách.

Třetím kolem pokračoval o víkendu 3. – 4. listopadu 2018 Český halový pohár v běhu na 60 m s překážkami. Mládežnické závody se uskutečnily v Praze, místem konání byla sportovní hala Otakara Jandery v Centru sportu Ministerstva vnitra ve Stromovce a závody nesly tradičně název Memoriál Marty Habadové, která celý život zasvětila práci s hasičskou mládeží . Dívky i chlapci byli rozděleni do dvou věkových kategoriístarší dívky a chlapci do 15 let (ročník 2003 a mladší), mladší dívky a chlapci do 11 let (ročník 2007 a mladší).

Na děti čekala během závodu standardní 60metrová trať s překážkami, kde musely zdolat příčné břevno, uchopit dvě hadice v kotoučích, přeběhnout kladinu a rozvinout je, pak jednu hadici připojit na rozdělovač, druhou na proudnici a doběhnout s proudnicí do cíle. Každý závodník měl dva pokusy a lepší z nich se započítával do bodového systému Českého halového poháru 2018.

Mezi mladšími dívkami dosáhly v Praze nejlepšího času hned dvě závodnice. Shodně v čase 14,22 s doběhly Kateřina Kalfiřtová (SDH Tuhaň) a Eliška Zaoralová (SDH Bludov). Třetí místo brala Tereza Jarušková (SDH Čeperka) za čas 14,52 s. U starších dívek si pro první místo doběhla Hana Kotulková (SDH Hutisko-Solanec) v čase 11,82 s. Druhá skončila slovenská závodnice Viktória Krempaská (ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves) s časem 12,35 s a třetí příčku obsadila Kateřina Mašková (SDH Ruda) díky času 12,42 s.

U chlapců si v mladší kategorii doběhl pro prvenství Adam Svoboda (SDH Výčapy) v čase 13,76 s. Stříbrnou příčku bral za výkon 13,97 s Martin Šulc (SDH Seč) těsně před třetím Pavlem Bílkem (SDH Uhlířské Janovice), který doběhl v čase 13,98 s. Mezi staršími dosáhl nejlepšího výsledného času 11,13 s Petr Loukota (SDH Lhenice). Druhé místo obsadil s časem 11,31 s Matěj Špringl (SDH Hrdlořezy). Stupně vítězů doplnil na třetí příčce doběhnuvší Tomáš Štinčík (SDH Svit) v čase 11,40 s.

Letos se koná již V. ročník Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami a skládá se ze čtyř závodů. V rámci toho seriálu závodů již proběhla dvě kola v březnu – I. kolo ČHP v Ostravě a II. kolo pod názvem Jablonecká hala Mladých hasičů v Jablonci nad Nisou. V listopadu se již uskutečnilo III. kolo jakožto Memoriál Marty Habadové v Praze a 24. listopadu 2018 nás čeká Finále Českého halového poháru – Ostravsko-beskydské šedesátky, které se budou konat v Ostravě.

průběžném pořadí se na špici kategorie mladších dívek drží Eliška Zaoralová (SDH Bludov), která po přepočtu jednotlivých výsledků na body má před posledním závodem 110 bodů za jedno první a dvě druhá místa. Mezi staršími dívkami vede Hana Kotulková (SDH Hutisko-Solanec) se 115 body, ta má na svém kontě dvě vítězství a jedno druhé místo. Úplně stejně je na tom u mladších chlapců Martin Šulc (SDH Seč) se 115 body a v kategorii starších chlapců je doposud první Petr Loukota (SDH Lhenice) se 105 body za dvě vítězství a jednu šestou příčku.

Výsledky III. kola Českého halového poháru naleznete zde a průběžné výsledky pak na tomto odkazu. Kompletní fotogalerie ze závodů je k dispozici zde. Záznam přímého přenosu z ČHP v běhu na 60 m překážek v Praze naleznete na odkazu https://youtu.be/gQDFhv2uB_g.