V Mokré se podruhé střílelo v rámci Steel Cupu

Pokračování seriálu závodů ve střelbě z pistole a revolveru.

V Mokré se podruhé střílelo v rámci Steel Cupu

Sobota 3. listopadu 2018 patřila na střelnici v Mokré druhému kolu Mokerského Steel Cupu. Závod v akční střelbě na rychlost z pistole nebo revolveru má celkem tři kola, resp. dvě kola a finále. Aby mohli být závodníci hodnoceni v celkovém pořadí seriálu, musí absolvovat jedno ze dvou základních kol a finálový závod. V případě účasti na všech třech kolech se do celkového hodnocení počítá lepší z výsledků základních kol a finále.

V rámci soutěže se závodníci utkali ve 4 střeleckých situacích, přičemž každá se střílela ve čtyřech opakováních vždy na pět kovových terčů, jejichž rozložení se s každou střeleckou situací měnilo. Závodníci mohli vystřelit libovolný počet ran, ale doba opakování byla maximálně 30 vteřin.

Druhého kola Mokerského Steel Cupu se zúčastnilo celkem 43 závodníků, 36 z nich střílelo z pistole a 7 z revolveru. Ve startovním poli se dokonce objevily i dvě ženy, bohužel se nevyhlašovala jejich speciální kategorie, nicméně i mezi muži si vedly velice slušně – ve střelbě z pistole skončily na 17. a 33. místě. V početnější skupině závodníků střílejících z pistole si zlatou medaili na krk pověsil Antonín Kopečný, jehož součet časů na čtyřech střeleckých situacích byl 47,76 s. Druhé místo si vystřílel Zdeněk Balej a na třetí příčce skončil Tomáš Hruška. Při střelbě z revolveru své umístění obhájili všichni domácí medailisté z prvního kola. Nejlepší byl opět Michal Neumann díky součtu časů 59,33 s. Stříbrnou příčku obsadil Richard Bartoš a na bronzový stupínek vystoupal Heřman Fitz.

Závodníci mají před sebou už jen poslední finálové kolo, které se bude konat 15. prosince 2018 opět na střelnici v Mokré.

Kompletní výsledky druhého kola Mokerského Steel Cupu jsou k dispozici zde. Po kliknutí na následující odkazy se můžete podívat do galerie videí a fotografií 2. kola soutěže.

Foto: KVZ Mokrá.

---
---
---
---