Jedinečné závody dronů budou k vidění na Model Hobby 2018 v Letňanech

Největší modelářská show v ČR.

Jedinečné závody dronů budou k vidění na Model Hobby 2018 v Letňanech

Ve dnech 25. – 28. října 2018 se v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude konat 27. modelářský a hobby veletrh Model Hobby 2018. Náplň veletrhu je rozčleněna do pěti oborů – modely, příslušenství, stavba modelů, hobby a literatura.

Na veletrhu nemůže chybět zastoupení Svazu modelářů České republiky, který kromě vlastní expozice láká také na závody FPV dronů. O víkendu 27. – 28. října se za účasti nejlepších českých pilotů koná závěrečný dvojzávod České ligy FPV závodu dronů.

Drone Racing se ve světě začal objevovat na konci roku 2014, avšak v současnosti se z něj stává stále rozšířenější zábava a na nejvyšší úrovni dokonce nový profesionální sport. Jak takový závod vypadá? Pilot, který řídí pomocí dálkového ovládání malou kvadrokoptéru (dron) o hmotnosti okolo půl kilogramu, má díky speciálním videobrýlím k dispozici obraz z kamery umístěné v dronu. Při létání tak zažívá stejné pocity, jako by ve stroji sám seděl. Úkolem pilota je co nejrychleji proletět závodní trať. Tato adrenalinová, avšak zcela bezpečná aktivita vyžaduje výbornou koncentraci, koordinaci rukou a očí a dobrý odhad situace.

Nejlepší čeští piloti jsou součástí světové špičky a obsazují přední místa na mezinárodních závodech. Závodní tým Rotorama drží v průběžném žebříčku nejprestižnějšího světového seriálu Drone Champions League vedoucí příčku.

Přijďte se i Vy podívat na zajímavé závody, které spolupořádají Sdružení sportovních svazů České republiky, Svaz modelářů České republiky a společnost Rotorama.

Foto: Iva Mittner Hejtmánková.

---
---
--