DVŮR KRÁLOVÉ OPĚT HOSTIL MČR V KLASICKÝCH DISCIPLÍNÁCH CTIF

Představila se i dvě polská družstva.

DVŮR KRÁLOVÉ OPĚT HOSTIL MČR V KLASICKÝCH DISCIPLÍNÁCH CTIF

Pod záštitou hejtmana Královehradeckého kraje Jiřího Štěpána a generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby, který je mimo jiné také předsedou národního výboru CTIF, se v pátek 28. září 2018 na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnilo IX. Mistrovství ČR družstev v klasických disciplínách CTIF.

Soutěžilo se ve štafetě a v požárním útoku CTIF. Specifikem těchto disciplín je, že každý člen týmu má přesně předepsané úkoly, které v závodě provádí, a v první řadě se nehodnotí rychlost, ale jde především o preciznost provedení jednotlivých úkolů. Ve Dvoře Králové se kromě domácích družstev představila v roli hostů také dvě družstva z Polska. Konkrétně tým žen z Kreslavice a tým mužů z Roczyny. O republikové tituly pak bojovaly ženy z Nové Paky, Velkého Meziříčí a Pískové Lhoty, mezi muži se utkali zástupci Frýdku-Místku, Chlumce nad Cidlinou, Michálkovic, Vlčnova, Zibohlav a HZS Královehradeckého kraje.

Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF se stali:

Muži A (do 30 let): SDH Frýdek

Muži B (nad 30 let): SDH Zibohlavy

Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota

Ženy B (nad 30 let): SDH Nová Paka

Muži B profi: HZS Královéhradeckého kraje

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota

Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

 

Ve Dvoře Králové se současně s mistry ČR vyhlašovali také vítězové Litovel Ligy CTIF 2018, série závodů, které postupně hostila města Hradec Králové, Ostrava, Vlčnov, Praha a Velké Meziříčí. V kategorii mužů ovládli Litovel Ligu v roce 2018 zástupci HZS Královehradeckého kraje, mezi ženami zvítězilo družstvo SDH Velké Meziříčí.

Foto: SH ČMS

 

---