MČR kynologů v Kutné Hoře

Dvakrát byl udělen titul CACT.

MČR kynologů v Kutné Hoře

Předposlední zářijový víkend pořádala ZKO Kutná Hora s pověřením a pod záštitou Českého kynologického svazu MČR ZVV3 CACT 2018Kutné Hoře. Jedná se o zkoušku všestranného výcviku psa třetího stupně (ZVV3), kde obdrží první, respektive druhý pes každého plemene ocenění CACT a res. CACT při splnění podmínek pro udělení titulu CACT.

Rozhodčím na stopách byl Jaroslav Hartl, poslušnost hodnotila Iveta Skalická a rozhodčím na obraně a současně hlavním rozhodčím během víkendového zápolení byl Vladimír Košťál.

Víkendová akce odstartovala pro zájemce o trénink na soutěžních sportovištích již v pátek. V sobotu ráno bylo mistrovství oficiálně zahájeno a 22 účastníků si vylosovalo svá startovní čísla. Pak už se během soboty i neděle týmy utkaly v pachových pracích v terénu i v disciplínách v areálu cvičiště.

Na stopách nejlepších výsledků (98 bodů) dosáhly hned dva týmy – Josef Kinzl s německým ovčákem Oliwerem Anrebri a Gábor Blaho s fenou německého ovčáka Gera Jitřní hvězda. Na poslušnosti se nejvíce dařilo Petře Šťastné s německým ovčákem Gasprem Salivenem, kteří spolu dosáhli na 95 bodů. V obraně obdržela za skvělý výkon 96 bodů Hana Mouková s fenkou německého ovčáka Bonny-lee Savona Dero.

Tým Hana Mouková s fenkou Bonny-lee Savona Dero se i díky nejlepší obraně dostal na celkové první místo po celkovém zisku 279 bodů (96 b. stopy, 87 b. poslušnost, 96 b. obrana) a zaslouženě tak zvítězil na mistrovství republiky a obdržel i titul CACT. Druhá příčka patřila Martinovi Jobovi s malinoisem Eddiem Speedy Maribor, který dosáhl po vyrovnaných výkonech na titul CACT za 274 bodů (88 b. stopy, 93 b. poslušnost, 93 b. obrana). Pohár za třetí místo připadl Michalu Kratochvílovi  s německým ovčákem Forestem Srdce perly Bohemie, který za stříbrnou příčkou zaostal s rozdílem jediného bodu a s celkovým součtem 273 bodů (95 b. stopy, 93 b. poslušnost, 85 b. obrana) mu patří jakožto druhému psovi německého ovčáka titul res. CACT, jelikož splnil podmínky pro jeho udělení.

Všichni účastníci předvedli pěkné výkony, ti nejlepší si odnesli poháry, tituly a ceny od partnerů a sponzoru mistrovství.

Výsledky MČR ZVV3 v Kutné Hoře:

Výsledková listina ZVV3.pdf

Foto: web ČKS.

--