Memoriál Ivany Tůmové ovládl Molnár s Qwakem

Jihočeský přebor kynologů již po šestadvacáté.

Memoriál Ivany Tůmové ovládl Molnár s Qwakem

Sobota 8. září 2018 patřila v Kardašově Řečici kynologům, kteří uspořádali 26. ročník Memoriálu Ivany Tůmové kategorie IPO3 se zadáním titulu CACT. Tento závod je od roku 2015 také zařazen do kynologického kalendáře jako Jihočeský přebor se zadáním CACT a res. CACT.

I letos se potvrdilo, že se jedná o kvalitní závod nejen kvůli krásnému zázemí fotbalového hřiště v Kardašově Řečici, ale také skvělé práci organizátorů a stabilitě počasí. V době uzávěrky přihlášek bylo do závodu nahlášeno 14 účastníků, avšak na poslední chvíli se ze zdravotních důvodů omluvila psovodka s velkým kníračem. Nakonec se sešlo na ploše stadionu celkem 13 závodníků se svými psy (6 malinoisů, 6 německých ovčáků a 1 dobrman). Obloha byla od rána azurová, rozhodčí Mgr. Dana Havlová a Ing. Lea Šveráková si přivezly pozitivní náladu, a tak se po rozlosování mohli všichni dle časového harmonogramu rozejít plnit jednotlivé disciplíny.

Poslušnosti se celkem dařily, paní rozhodčí Šveráková rozhodně nerozdávala body zadarmo. Nejvíce bodů v této disciplíně získal loňský vítěz pan Martynek s fenou BOM Descent – 96 bodů. Horší zprávy chodily ze stop, kde se až tak nedařilo, byť nejlepší stopu96 body si vyčuchala malinoiska Aura s panem Novákem. Obrana byla poslední disciplínou, kterou psovodi se svými psy plnili. Jako poslední nastupoval pan Martynek, který vloni vyhrál, a letos nebylo do poslední chvíle o vítězi rozhodnuto. Už to vypadalo, že by mohl vítězství obhájit, avšak mezitím nastoupil pan Molnár s malinoisem Qwakem (mimochodem startoval i s německým ovčákem) a svým stabilním výkonem zakončeným obranou za 96 bodů se posunul hodně vysoko. Rovněž paní Kršková s fenou malinois L’Kačí po neuvěřitelně razantní až „vražedné“ obraně získala 98 bodů. Čekalo se až na výkon posledního závodníka, který mohl ještě zamíchat konečným pořadím. Pan Martynek s fenkou Descent předvedli hezký výkon za 91 bodů a hned se začalo vše sčítat.

V závodě Jihočeského přeboru zaslouženě vyhrál pan Molnár s malinoisem Qwak Laroja, který za 275 bodů z obrany, stop i poslušnosti získal i titul CACT. Druhé místo obsadil s 269 body loňský vítěz pan Martynek s fenou Descent Fellow Maribor a na třetí příčce skončila s 265 body paní Kršková s fenou malinois L’Kačí Mi-Ji. Další umístění byla také bodově zajímavá. Čtvrté místo bral pan Novák s BOM Aura z Údolí Jizery (260 b.), pátý skončil pan Molnár se svým druhým psem NO Golem Balesten (255 b.) a šestá byla paní Mikulecká s dobrmanem Baltazar v.d. Pegnitzratzen (241 b.).

Technickou část obran figuroval pan Hytych a kontrolní výkony Ing. Neužil. Pro všechny účastníky připravili organizátoři hodnotné ceny, přičemž hlavním sponzorem závodu byl výrobce krmiva Brit. Ceny byly rozdány a rozhodčí kladně zhodnotily nejen závodníky, ale i práci organizačního týmu. Všechno jednou začíná i končí, a proto se budeme těšit na viděnou zase příští rok.

Text a foto: Dagmar Vacková.

---