Akrobati bojovali o mistrovský titul

Akrobatické motorové modely letadel RCA zakončily sezónu 2018.

Akrobati bojovali o mistrovský titul

V sobotu 8. září 2018 se konalo v Modelparku Suché Mistrovství České republiky v národní kategorii leteckých modelů RCA. Na závod přijelo soutěžit celkem devět pilotů, počasí bylo objednáno pořádajícím RC klubem Ústí nad Labem na jedničku, takže se po zahájení ředitelem a trenérem kategorie RCA Václavem Řípou mohli vydat piloti do vzduchu.

Ukázkovou sestavu pro akrobatické motorové modely zaletěl jako předletec David Rada, ten pak usedl společně s Janem Rambou a Petrem Schwertlingem do poroty jako bodovač. Během soutěže se odlétala tři kola, přičemž vždy jeden nejhorší výsledek se škrtal. Maximální počet bodů ve všech kolech získal společně s titulem mistra České republiky v kategorii RCA Zdeněk Frydrýn z LMK Lomnice u Sokolova (2000 bodů). Druhé místo patřilo reprezentantovi pořádajícího RC klubu Ústí nad Labem Jiřímu Maternovi (1901 bodů) a třetí příčku obsadil Milan Valenta z LMK Plzeň jižní sekce.

Mistrovským závodem se také uzavřela soutěžní sezóna 2018, které se zúčastnilo celkem 22 modelářů. O pořadí rozhodoval součet bodů za tři nejlépe odlétané závody v roce. První místo v celkovém letošním žebříčku patří Václavu Řípovi z LMK Ústí nad Labem, který se na vrchol propracoval z loňského druhého místa a nasbíral ze tří nejlepších soutěží maximální počet 6000 bodů. Druhou příčku obsadil vítěz MČR Zdeněk Frydrýn z LMK Lomnice u Sokolova za 5955 bodů a oproti loňsku si polepšil o čtyři příčky. Třetí místo patří po posledním závodě sezóny Janu Plevnému z LMK Františkovy Lázně, na nějž se ziskem 5914 bodů posunul z loňského čtvrtého místa.

Informace k závodu naleznete zde. Kompletní fotogalerie je k dispozici zde.

Výsledková listina MČR RCA 2018:

MČR RCA18.jpg

Výsledková listina soutěžní sezóny 2018 leteckých modelů RCA:

RCA zebricek2018.jpg

Foto: archiv pořadatele.

---
--