MLADÍ CYKLOTRIALISTÉ VYBOJOVALI NA SVĚTOVÝCH HRÁCH STŘÍBRO

Světové hry mládeže UCI.

MLADÍ CYKLOTRIALISTÉ VYBOJOVALI NA SVĚTOVÝCH HRÁCH STŘÍBRO

Pod hlavičkou UCI (Mezinárodní cyklistické unie) se v termínu 3. – 5. srpna 2018 uskutečnily v italském Lazzate Světové hry mládeže. A na nich nemohli chybět ani čeští zástupci v cyklotrialu. V týmové soutěži čeští cyklotrialisté obhajovali dokonce zlato z loňských Světových her mládeže, které hostil dánský Viborg.

V letošní týmové soutěži se v českých barvách představili Jiří Sehnal, Denisa Pecháčková, Eliška Hříbková, René Vymětal, Vojtěch Vepřek a Tomáš Vepřek. Trenéři David Kalaš a Libor Pecháček se závodníky trať důkladně prošli, připravili strategii a pak už jen mohli s napětím sledovat, jak se jejich svěřenci s nástrahami italské tratě popasují. A čeští mladí cyklostrialisté bojovali opravdu skvěle. Po sečtení výsledků z jednotlivých sekcí se mohli Češi radovat ze zisku stříbrných medailí! Češi nestačili pouze na soupeře ze Španělska a po třetí za sebou si na Světových hrách mládeže vystoupali na bednu pro medaili. Na stupních vítězů je pak doplnili ještě bronzoví Francouzi.

Čeští jezdci své plánované branky zajeli bez chyb a současně se nepouštěli do rizikových skoků. I tak ale získali 640 bodů, což je nevyšší český bodový zisk v týmové soutěži!

Foto: ÚAMK

---