V Bludově se běhaly stovky již po desáté

Padl národní rekord v kategorii žen.

V Bludově se běhaly stovky již po desáté

V sobotu 28. července se konal 3. závod Českého poháru v běhu na 100 m s překážkami Bludovská stovka. Výsledky z této soutěže byly současně započítány i do seriálu X-flame pohár 2018.

Na závod se přihlásilo více než 300 závodníků, kteří byli rozděleni do 6 kategorií – dorost (mladší, střední), ženy a muži. Ačkoliv panovalo tropické počasí, atmosféra byla úžasná, závodníci disciplinovaně spolupracovali s organizátory a navíc zaběhli krásné časy.

O tom svědčí i vynikající výsledek Šárky Jiroušové z SDH Poniklá, která se na závod výborně připravila a zaběhla při svém druhém pokusu národní rekord v kategorii žen s časem 15,56 s. Vylepšila tak svůj loňský rekord dráhy, který dosud držela za čas 15,96 s. Druhé místo mezi ženami brala Karolína Witoszová (SDH Karviná – Hranice) s výsledným časem 16,71 s. Na bronzový stupínek si za výkon 16,82 s stoupla Markéta Marková (SDH Dolní Čermná).

V kategorii středních dorostenek zvítězila Lucie Pomahačová (SDH Kvasejovice) s časem svého druhého pokusu 17,41 s. Druhá skončila Kateřina Borovičková (SDH Morkovice) za výkon 17,81 s. S jedním vydařeným pokusem v čase 18,22 s se na bednu probojovala Kateřina Mašková (SDH Ruda).

Mezi mladšími dorostenkami se na nejvyšší příčku dostala výkonem 18,94 s Veronika Adamcová (SDH Sobíňov). Druhá byla slovenská závodnice Terézia Srogončíková (DHZ Nosice) v čase 19,33 s. Třetího nejlepšího času 19,43 s mezi mladšími dorostenkami dosáhla Leona Novotná (SDH Skuteč).

Vítězem mužského klání se stal Lukáš Kroupa z SDH Kvasiny B. Ten předvedl výkon 15,91 s a zaslouženě stanul na stupni nejvyšším. Stříbrnou medaili si za výsledný čas 16,39 s pověsil Jiří Škodný (SDH Morašice) a stupně vítězů doplnil s výsledkem 16,61 s Dominik Soukup (SDH Žebnice).

Kategorii středních dorostenců ovládl s výsledným časem 16,47 s Jiří Červinka (SDH Moravský Beroun), druhé místo bral za výkon 16,60 s Jan Šváb (SDH Dobřany) a třetí příčka patřila Martinu Holčákovi (SDH Oznice) za čas 16,99 s.

U mladších dorostenců si zlatou medaili na krk pověsil Lukáš Flégr (SDH Skuteč) za odběhnutý čas 18,05 s, stříbro bral Martin Gerža (SDH Oznice) s časem 18,15 s a na bronzové příčce se umístil s výsledným časem 18,58 s Zdeněk Novák (SDH Starý Lískovec – SPORT).

Pro všechny úspěšné závodníky bylo připraveno mnoho cen i díky dotaci Olomouckého kraje a sponzorům, přičemž jedním z hlavních sponzorů byl pivovar Litovel. Celý sobotní závod Českého poháru dokumentovaly kamery České televize a Fire TV. Reportáž ČT najdete zde a přenos Fire TV z celého závodního dne najdete zde.

Foto: archiv pořadatele

---
---
--