Požární útok v Brodeslavech a Zahorčicích

Šesté a sedmé kolo Extraligy v PÚ.

O víkendu 21. - 22. července se uskutečnila další dvě kola ze seriálu závodů Extraligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku v Brodeslavech (okres Plzeň – sever) a Zahorčicích (okres Strakonice).

O pohár starosty plzeňské obce Brodeslavy se v sobotu 21. července utkalo 42 družstev dobrovolných hasičů a hasiček (32 družstev mužů a 10 družstev žen). Mezi muži byli v požárním útoku nejrychlejší hasiči ze Zahorčic s vyrovnaným časem na obou proudnicích (15,96 a 16,01 s). Druhé místo patřilo Mladoňovicím s časem 16,08 s. Bronzovou příčku obsadil Radostín nad Oslavou za čas 16,27 s, ačkoliv lepší sestřik byl rovných 16 s.

Ženskou kategorii v Brodeslavech ovládla Libuň s výsledným časem 17,00 s. Druhou příčku vinou velkého prostřiku braly Malé Hoštice (16,66 a 17,08 s) a na třetím místě se umístila Olešná za výkon 17,67 s.

Neděle 22. července patřila požárnímu útoku na jihu Čech. SDH Zahorčice zde hostil sedmé kolo extraligy v PÚ, přičemž účast v závodě byla vyšší než předchozí den. Do obce nedaleko Strakonic přijelo poměřit své síly 38 mužských a 12 ženských týmů.

Mezi muži zvítězili s časem 16,08 s Nevcehle. Na stříbrné příčce stejně jako předchozí den skončili hasiči z Mladoňovic za výkon 16,22 s. Třetí místo bralo družstvo SDH Letohrad – Kunčice B za čas 16,32 s. Zlaté medaile v ženské kategorii si na krk pověsily hasičky Staré Říše (16,94 s). Druhé místo za další výkon pod 17 vteřin patřilo Olešné (16,99 s) a poslední místo na bedně obsadil Chotíkov s výsledným časem 17,11 s.

Výsledky ze dvou víkendových extraligových kol zamíchaly průběžným pořadím. Mezi muži se dostali do vedení hasiči z Mladoňovic (82 b.), na druhou příčku se posunuly Jinolice Renmotor (81 b.) a na třetím místě se osamostatnily Lavičky (54 b.). V ženách suverénně vedou hasičky Staré Říše (43 b.), druhou příčku hájí Libuň (26 b.) a o bronzový stupínek se dělí Malé Hoštice a Dvorce (shodně 22 b.).

Příští víkend se extraliga v požárním útoku přesouvá do Pardubického kraje, konkrétně do Letohradu. V sobotu se bude závodit v rámci Orlického poháru v Orlici. Nedělní závod extraligy nazvaný Kunčický pohár se uskuteční v sousedních Kunčicích.

Kompletní výsledky z 6. kola extraligy v PÚ v Brodeslavech včetně odkazu na přenos z celého dne naleznete zde, stejně tak se můžete podívat i na výsledky a záznam 7. kola extraligy PÚ v Zahorčicích zde.