Extraliga v požárním útoku pokračovala pátým kolem

Favorité potvrdili svou formu.

Páté kolo Extraligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku hostil o víkendu SDH Olšovec. Na start se postavilo celkem 62 družstev, z nichž 44 bylo přihlášeno mezi muže a 18 v kategorii žen.

Jako první zahajovali v neděli 8. července svůj závod muži. Roli favorita potvrdili lídři soutěže Jinolice Renmotor, těm se počítal výsledný čas 16,24 s. Na druhém místě se s vyrovnanými sestřiky (16,39 s a 16,34 s) umístili hasiči z Pravčic. Třetí příčka patřila Babicím za výsledný čas 16,61 s. Celkem v mužské kategorii padlo dvanáct šestnáctkových časů.

I v kategorii žen se třetím prvním místem v sezóně blýskly favoritky závodu ze Staré Říše. Jejich výsledný čas byl 17,00 s, ale závodnice spokojené nebyly, jelikož došlo k velkému prostřiku jedné z proudařek (rychlejší čas byl 16,29 s). Druhé místo braly Skrochovice s časem 17,20 s a v těsném závěsu skončily Pravčice s časem 17,22 s.

V průběžném pořadí extraligy mužů v požárním útoku vedou Jinolice Renmotor (57 b.), druhé jsou Mladoňovice (48 b.) a o třetí příčku se dělí Lavičky a Letohrad Jeleni (shodně 45 b.). Ženskou extraligu s velkým náskokem vede družstvo Staré Říše (33 b.), druhou příčku hájí Dvorce (20 b.) a na třetím místě v průběžném pořadí najdeme Skrochovice (18 b.).

Další kolo extraligy bude pokračovat závodem O pohár starosty v Brodeslavech 21. července od 10:00 hod.

Kompletní výsledky z 5. kola extraligy v PÚ v Olšovci včetně odkazu na přenos z celého dne naleznete zde.