Známe dorostenecké mistry republiky v požárním sportu

MČR dorostu se stejně jako MČR hry Plamen konalo v západočeské metropoli.

Na plzeňském Atletickém stadionu odstartovalo ve středu 4. 7. 2018 slavnostním zahájením Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Během dvou dnů se nejlepší týmy z jednotlivých krajů střetly v běhu na 100 m s překážkami, štafetě 4 x 100 m s překážkami, testu z požární ochrany a požárním útoku. Ve třech kategoriích (mladší, střední a starší) závodili dorostenci a dorostenky také v individuálních disciplínách – běh na 100 m s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

Středečního slavnostního zahájení se zúčastnili kromě samotných aktérů mistrovství také Karel Richter (starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska), Zdeněk Ertl (předseda Sdružení sportovních svazů České republiky, z.s.), brig. gen. František Pavlas (ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje) a Přemysl Švarc (vedoucí odboru sportu Magistrátu města Plzně).

běhu na 100 m s překážkami a testu z požární ochrany vyhrály v individuální soutěži děvčat mezi staršími Klára Hulínská (Kvasejovice), ve střední kategorii Lucie Ledvinová (Dašenice) a mezi mladšími Šárka Hájková (Bystřice nad Úhlavou). V chlapecké kategorii zvítězil ve starších dorostencích Lukáš Míka (Jetřichovec), u středního dorostu Jan Šváb (Dobřany) a v mladších dorostencích Martin Šourek (Struhařov). Týmovou soutěž dívek ovládlo družstvo Úněšova (Plzeňský kraj) i díky nejlepšímu času své závodnice Kateřině Vébrové 16,33, stříbrnou příčku brala Písková Lhota (Středočeský kraj) a třetí byly Raškovice (Moravskoslezský kraj). Mezi dorostenci zvítězil David Staněk z SDH Nová Ves (16,93), avšak v součtu časů zvítězilo družstvo SDH Brada-Rybníček (Královéhradecký kraj) před druhou Střezimíří (Středočeský kraj) a bronzovou Oznicí (Zlínský kraj).

Ve čtvrtek byly na pořadu dne týmové soutěže štafeta 4 x 100 m a požární útok, z těch individuálních zbýval dvojboj. Štafetu 4 x 100 m s překážkami ovládlo v dorostenecké části mužstvo Brady-Rybníčku (Královéhradecký kraj), druzí skončili hasiči z Manětína (Plzeňský kraj) a poslední místo na bedně obsadila Střezimíř (Středočeský kraj). Ve štafetách děvčat zvítězily závodnice z Úněšova (Plzeňský kraj), stříbro brala Skuteč (Pardubický kraj) a třetí byla Písková Lhota (Středočeský kraj).

požárním útoku dorostenců zvítězilo družstvo z Bořitova (Jihomoravský kraj) před druhým Lišovem (Jihočeský kraj) a třetím Pomezím (Pardubický kraj). Mezi dorostenkami byly nejlepší dívky z Bludova (Olomoucký kraj), hned za nimi skončilo družstvo z Bozkova (Liberecký kraj) a bronzovou příčku obsadily hasičky z Jabloňova (kraj Vysočina).

Individuální soutěž v dvojboji dorostenců mezi staršími dorostenci vyhrál Lukáš Míka (Jetřichovec), v kategorii středního dorostu Jan Šváb (Dobřany) a v mladších dorostencích zvítězil Martin Šourek (Struhařov). U dorostenek ve starší kategorii ovládla soutěž Eva Kašparcová (Žernovník), u střední kategorie byla nejlepší Lucie Pomahačová (Kvasejovice) a mezi mladšími zvítězila Leona Novotná (Skuteč).

V celkovém součtu týmových soutěží staly mistryněmi ČR závodnice Úněšova (Plzeňský kraj), stříbrnou příčku obsadil Jabloňov (kraj Vysočina) a třetí místo získaly hasičky ze Skutče (Pardubický kraj). Mistrovský titul u dorostenců získalo mužstvo SDH Brada-Rybníček (Královéhradecký kraj), druzí skončili dorostenci Střezimíře (Středočeský kraj) a bronzovou příčku obsadila Nová Ves (Moravskoslezský kraj). Mistrovství ČR starších dorostenek v požárním sportu mezi jednotlivci ovládla Klára Hulínská (Kvasejovice), u středních dorostenek Lucie Ledvinová (Dešenice) a mezi mladšími zvítězila Šárka Hájková (Bystřice nad Úhlavou). Mezi staršími dorostenci zvítězil v individuálních disciplínách Lukáš Míka (Jetřichovec), mezi středními dorostenci byl nejlepší Jan Šváb (Dobřany) a mistrem republiky mladších dorostenců v požárním sportu se stal Martin Šourek (Struhařov).

Kompletní výsledky Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu naleznete zde a fotogalerii z obou závodních dnů zde.