DISTANČNÍ PLAVÁNÍ S PLOUTVEMI ZNÁ REPUBLIKOVÉ ŠAMPIONY

MČR hostil rybník Velké Dářko.

DISTANČNÍ PLAVÁNÍ S PLOUTVEMI ZNÁ REPUBLIKOVÉ ŠAMPIONY

V sobotu 16. června 2018 hostil rybník Velké Dářko nedaleko Žďáru nad Sázavou Mistrovství České republiky v distančním plavání s ploutvemi, které bylo zároveň 2. kolem Českého poháru v DPP. Distanční plavání s ploutvemi je velmi specifická plavecká disciplína, při které je potřeba skloubit nejen plavecké a vytrvalostní dovednosti, ale také orientaci ve volné vodě a potřeba je také přizpůsobit se povětrnostním podmínkám.

Pořadatelem závodů byl Svaz potápěčů České republiky a spolu s ním místní potápěčský klub ČOCHTANKLUB – potápěči Žďár nad Sázavou. Soutěžilo se v šesti věkových kategoriích na čtyřech různých distancích dle věkových kategorií. Kategorie A (ročník narození 2000 a starší) závodila na trati 4000 m stejně jako kategorie B (2001 – 2002). Na trať 2000 m se vydala kategorie C (2003 – 2004), kilometr pak čekal na závodníky a závodnice kategorie D (2005 – 2006) a na veterány (1989 a starší). Nejkratší trať 500 m pak byla určena nejmladší kategorii E (2007 a mladší).

Na 500 m trati mezi nejmladšími závodníky zvítězil Vasilij Ploc z klubu KPM Pulec Praha. Mezi dívkami byla nejrychlejší Jana Vestfálová z libereckého Aquaklubu. V kategorii D předvedl nejlepší čas na jednom kilometru Jáchym Souček z klubu SubAqua Delfín Tábor, dívkám vévodila jeho týmová kolegyně Klára Mazalová.

Kategorii C, která závodila na trati 2000 m, ovládli Daniel Cimburek (KP Pardubice) a mezi dívkami se o prvenství podělily Kateřina Padalíková (FAST FINS) a Iva Vzatková (KSP Olomouc). Filip Látal (KSP Olomouc) a Adéla Kutílková pak nejrychleji zvládli závod kategorie B na trati 4000 m. V kategorii A mužů zvítězil Josef Cimburek (KP Pardubice), mezi ženami se nejvíce dařilo Kristýně Pončákové (KPM Pulec Praha). Mezi veterány pak nejrychlejší kilometr předvedli Zbyněk Svozil (KSP Olomouc) a Věra Schmidbauerová (Aquaklub Liberec).

Ve smíšené štafetě na 4 x 500 m zvítězil kvartet Látal, Vašíčková, Vzatková, Strakoš z KSP Olomouc.

Kompletní výsledky z MČR v distančním plavání s ploutvemi:

MČR V DPP_kompletní výsledky.pdf  

 

Foto: archiv pořadatele

---
---
-