ZÁVODY NA DOMÁCÍ TRATI ONDŘEJOVI JEŽKOVI BODY NEPŘINESLY

MS Superbiků se do České republiky vrátilo po šesti letech.

Seriál MS Superbiků, druhý nejprestižnější motocyklový seriál závodů, se po šesti letech opět vrátil do České republiky, konkrétně na brněnský Masarykův okruh. Na startu domácích závodů nemohl samozřejmě chybět český jezdec a jediný Čech v seriálu Ondřej Ježek. I když při předcházejících zastávkách MS docházelo k pozvolnému vylepšování Ondřejovi Yamahy, nakonec se brněnskému rodákovi bohužel nepodařilo držet krok s elitou a v obou českých závodech dojel na nebodovaných příčkách.

V sobotu celé startovní pole potrápila technika na okruhu. Po několika pádech jezdců byl závod zastaven a znovu odstartován. Startovní semafory však nestandardně zablikaly, což způsobilo, že někteří jezdci zůstali na startu stát. Muselo se tedy startovat potřetí. Třetí start již proběhl bez problémů a závod byl dokončen. Ondřej Ježek dojel na 17. místě, což komentoval slovy: „Já jsem v první části závodu měl vzadu nižší pneumatiku, ale objevily se problémy s gripem. Takže jsem se rozhodl vyměnit ji za vyšší, na které jsem měl grip o fous lepší. Ale tato změna se neosvědčila a motorku dost zpomalila. Každopádně diváci byli skvělí, moc jim děkuji za podporu. Na céčku byla parádní atmosféra.“

V neděli se českému motocyklistovi dařilo v dopoledním warm upu. Během první měřené jízdy zajel svůj nejlepší čas víkendu 2:01,074 a obsadil 16. místo. Povrch trati se však během závodu změnil a pro Ondřeje Ježka to neznamenalo nic pozitivního. Nakonec mu v cíli patřilo 18. místo. „Během závodu už byl povrch rozpálený a dost to klouzalo, takže se mi jelo podstatně hůř než dopoledne. Mrzí mě, že jsem se nedokázal držek kluků jedoucích přede mnou. V takových podmínkách měli navrch jezdci s výkonnějšími stroji, mezi něž se letos bohužel neřadím,“ popisoval smutně po závodě český jezdec.

Radost mu ale po celý víkend dělali čeští fanoušci: Velké díky všem, kteří za námi do Brna na okruh přišli a vytvořili tak parádní atmosféru, hlavně v paddocku a na céčku. Takové diváky jinde na světě nenajdu. Cením si podpory a pozitivních zpráv od fanoušků, se kterými jsem se v Brně potkal. Pomáhají mi udržet chuť dál makat a držet si pozitivní mysl do dalších jízd. I Když se mi v Brně nakonec body získat nepodařilo, není všem dnům konec a budeme bojovat dál,“ dodal odhodlaně Ondřej Ježek.

Už v sobotu 16. června se český jezdec vydá se svým týmem do dějiště další zastávky MS Superbiků, kterým bude v termínu 23. – 24. června 2018 kalifornský okru Laguna Seca.