LIBEREC HOSTIL MČR V PLOUTVOVÉM PLAVÁNÍ A RYCHLOSTNÍM POTÁPĚNÍ

V Liberci se závodilo v kategoriích A, B, C, D a E.

LIBEREC HOSTIL MČR V PLOUTVOVÉM PLAVÁNÍ A RYCHLOSTNÍM POTÁPĚNÍ

Celkem 216 závodníků a závodnic z 14 českých a moravských klubů se v termínu 1. – 3. června 2018 utkalo o tituly mistrů a mistryň České republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Závodníci kategorií B, C, D a E byli vyhlašováni nejen ve svých kategoriích, ale zároveň mohli být vyhlášeni i v kategorii A (muži a ženy bez rozdílu věku). Disciplína 400 RP byla do programu šampionátu zařazena jako memoriál Emila Špidlena.

Na nejvyšší bodový zisk v kategorii A mužů dosáhl Jakub Jarolím (Laguna Nový Jičín), který se tak stal mistrem ČR pro rok 2018. Jakub navíc ovládl i závod na 400 RP, tedy memoriál Emila Špidlena. V kategorii B se mistrem ČR stal další závodník novojičínského klubu Laguna Jakub Klimpar. V kategorii C zvítězil na šampionátu domácí ploutvař Aqua klubu Liberec Matyáš Kubíček. V kategorii D dosáhl na nejvyšší bodový součet Kryštof Bursa, závodící za klub NEMO Zlín. Mezi nejmladšími ploutvaři se v kategorii E stal mistrem ČR pro rok 2018 další z reprezentantů Laguny Nový Jičín Jakub Mizera.

Absolutní vítězkou kategorie A žen se stala Zuzana Svozilová, jejímž domácím klubem je KSP Olomouc. Mistryní ČR v kategorii B se stala závodnice klubu UHLOMOST Most Lucie Kolaříková. Také mezi ženami/dívkami se domácí dočkali mistrovského titulu. Kategorii C ovládla závodnice Aqua klubu Liberec Natálie Musilová. Mistryní ČR v kategorii D je pro rok 2018 Klára Mazalová (Subaqua klub Delfín Tábor), v kategorii E pak zvítězila Patricie Chalupová (Laguna Nový Jičín).

Závod žena na 400 RP - memoriál Emila Špidlena – ovládla Karolína Žižková (UHLOMOST Most).

Kompletní výsledky z mistrovství České republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění 2018 naleznete zde.

Foto: Libor Šos

---
---
---
---