BARBORA ŠUMOVÁ VYTVOŘILA NOVÝ ČESKÝ REKORD VE SKEETU ŽEN

Členka reprezentačního týmu střelců ČAATS vylepšila svůj dosavadní český rekord.

BARBORA ŠUMOVÁ VYTVOŘILA NOVÝ ČESKÝ REKORD VE SKEETU ŽEN

Ve dnech 1. - 3. června 2018 proběhla na střelnici v Plzni Lobzích soutěž v olympijských brokových disciplínách Plzeňský pohár. Barboře Šumové, střelkyni klubu Olymp Brno, se zde podařilo vytvořit nový český rekord v disciplíně Skeet – ženy. V soutěži, která se střílí na 125 terčů, Barbora minula pouhé dva terče a výsledkem 123 o 5 zásahů vylepšila svůj dosavadní český rekord 118, kterého dosáhla v letošním roce na soutěži GP Kypr.

Barbora Šumová je instruktorem sportu v CS MV Olymp Brno, je také členkou reprezentačního A týmu Českého střeleckého svazu i členkou reprezentačního univerzitního týmu České asociace akademických technických sportů. Je držitelkou mnoha medailí ze soutěží Mistrovství světa a Mistrovství Evropy pořádaných ISSF (Mezinárodní střelecká federace) i medailí ze soutěží pořádaných FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu) jako jsou Akademická mistrovství světa a Letní světové Univerziády.

Do loňského roku, kdy se soutěže žen střílely pouze na 75 terčů, byla Barbora držitelkou absolutního českého rekordu 75 zásahů ze 75 terčů.

O kvalitě výkonu dosaženého Barborou Šumovou v Plzni svědčí i fakt, že hodnota aktuálního platného světového rekordu, jehož držitelkou je Američanka Kimberly Rhode, je 122 ze 125, tedy o jeden bod méně! 

Petr Zvolánek, osobní trenér Barbory Šumové, foto: archiv pořadatele

---
-