NOVÝ JIČÍN HOSTIL MEZINÁRODNÍ MODRÝ MÍTINK

Otevřený mezinárodní závod v ploutvovém plavání.

NOVÝ JIČÍN HOSTIL MEZINÁRODNÍ MODRÝ MÍTINK

O víkendu 12. – 13. května 2018 hostil Nový Jičín mezinárodní otevřený závod v ploutvovém plavání – Modrý mítink 2018. do „Města klobouků“ se sjelo 229 ploutvařů ze 17 sportovních klubů z České republiky, Slovenska a Polska. Závodilo se v kategoriích E0, E, D, C, B, A a v kategorii Veteránů. Závodníci byli hodnoceni dle součtu bodů CMAS za výkony ve dvojboji nebo trojboji.

V kategorii E0 a E se soutěžilo ve dvojboji, který se skládal ze závodů 50 BF a 100 BF. Vítězi dvojboje kategorie E0 se stali Karolína Doležalová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) a Aleš Huňka (Nemo Zlín). V kategorii E zvítězili zástupci domácího klubu Laguna Nový Jičín Patricie Chalupová a René Novotný.

Závodníci kategorie D se utkali v trojboji. Mezi dívkami se nejvíce vedlo Kláře Mazalové (Subaquaclub Delfín Tábor), která na trati 200 BF překonala dosavadní český rekord v kategorii D. Mezi chlapci se na nejvyšší stupínek postavil polský závodník Jakub Pelaczyk (SK Nautilus Jastrzebie). Trojboj čekal také na ploutvaře kategorie C. Vítězi této kategorie se stali Jan Janásek (Nemo Zlín) a Kateřina Padalíková (Fastfins Přerov).

V trojboji kategorie D na nejvyšší bodový zisk dosáhli Daniela Uhlířová (Uhlomost Most) a Jakub Kovařík (Laguna Nový Jičín). Trojboj kategorie A ovládli opět domácí jičínští závodníci Klára Křepelková a Jakub Jarolím. Vítězi kategorie Veteránů, kteří se utkali na tratích 50 BF a 100 BF, se stali Petr Bezchleba a Veronika Forstová (oba dva Čochtanklub Žďár nad Sázavou) na trati 100 BF, v disciplíně 50 BF zvítězil slovenský závodník Tomáš Vandlík a opět Veronika Forstová.

Ve štafetách 4 x 50 BF kategorií E0, E a D se z vítězství radovaly týmy polského klubu SK Nautilus Jestrzebie, kategorie C, B, A pak ovládli domácí štafety klubu Laguna Nový Jičín.

Kompletní výsledky Modrého mítinku naleznete zde

Foto: Lenka Jurová

---
---
--