BLÝSKÁ SE NA LEPŠÍ ČASY? ONDŘEJ JEŽEK VYBOJOVAL DALŠÍ MISTROVSKÝ BOD

5. kolo seriálu MS Superbiků hostila Imola.

BLÝSKÁ SE NA LEPŠÍ ČASY? ONDŘEJ JEŽEK VYBOJOVAL DALŠÍ MISTROVSKÝ BOD

Seriál Mistrovství světa Superbiků, v jehož startovním poli nalezneme také českého zástupce Ondřeje Ježka, se v termínu 12. – 13. května 2018 přesunul na legendární závodní okruh v italské Imole. Český jezdec se od začátku sezóny potýká s technickými problémy své Yamahy a ani v Itálii nebylo vše dle jeho představ.

Po výměně motoru se na motorce nepodařilo optimálně seřídit elektroniku, což snížilo její ovladatelnost. Během sobotního závodu pak českému jezdci navíc praskl výfuk. Nakonec si v sobotu dojel pro celkové 18. místo. „Nový motor jede jako blázen, což je hodně pozitivní. Musíme k němu ale znovu ladit elektroniku, která nás během tréninků zlobila. Přidal se také prasklý výfuk. S kvalifikací jsem byl ale spokojen. Dojel jsem na 20. místě, porazil jsem dva jezdce a za dalšími jsem byl hodně blízko. Podařilo se mi zajet zatím nejlepší kvalifikaci letošní sezóny. Po poradě s týmem jsme se rozhodli setup zachovat i do závodu.“ V úvodu sobotní jízdy se český motocyklista držel v přední skupině, ale poté se začaly projevovat komplikace. „Začala se projevovat nedokonale seřízená elektronika, ztratil jsem přilnavost zadního kola a začal zpomalovat. Špatně se mi najíždělo do zatáček, takže jsem musel jet hodně na hraně, abych se držel Hernandeze. Jízda byla dost vysilující.  A v posledních dvou kolech mi počtvrté během závodního víkendu praskl výfuk, takže jsem dojel 18.,“ hodnotil Ondřej Ježek po závodě.

V parné neděli čekala na jezdce kluzká dráha, ale i tak si český jezdec dojel pro další mistrovský bod za 15. místo, i když se to ani tentokráte neobešlo bez komplikací. „Motorka se i tentokrát chovala zvláštně. Na trojku se mi zvedala na zadní, takže jsem se s ní chvíli sžíval, a pak zvolil taktiku z dvojky řadit rovnou na čtyřku. V rovinkách jsem ztrácel, ale i přesto jsem se dostal přes Leonova a pak i přes Jacobsena. Hernandeze jsem se držel na dohled, ale v závěru mě předjel Jacobsen, kterého jsem se, zejména na výjezdech, nebyl schopen držet,“ líčil po nedělním závodě český jezdec.

Ondřejovi Ježkovi nyní patří se třemi body 22. místo. O víkendu 26. – 27. května 2018 bude seriál MS Superbiků pokračovat v britském Donington Parku. Další zastávkou pak bude v termínu 9. – 10. června 2018 brněnský Masarykův okruh.

 

Foto: tým Ondřeje Ježka

---
-