MEMORIÁL PPOR. PETRA ŠIMONKY

Oblíbená střelecká soutěž se uskutečnila již pojedenácté.

MEMORIÁL PPOR. PETRA ŠIMONKY

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 proběhl na střelnici v Semilech již 11. ročník soutěže ve střelbě z armádních ručních zbraní – Memoriál ppor. Petra Šimonky. Tuto soutěž každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR ve spolupráci se Svazem vojáků v záloze ČR. Soutěž je pořádána jako připomínka účasti českých vojáků v zahraničních misích a v neposlední řadě i na počest vojáků české armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních misích přišli o život. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta a slavnostního zahájení se zúčastnila i starostka města Semily Lena Mlejnková. Kromě soutěžících z celé České republiky se soutěže zúčastnilo také družstvo střelců z německé Žitavy.

Vlastní soutěž pak probíhala dle pravidel SVZ ČR. Z pistole se střílelo vestoje bez opory na dva terče ze vzdálenosti 25 metrů. Také ze samopalu se střílelo vestoje bez opory ovšem na jeden terč ve vzdálenosti 50 metrů ve stanovených časových limitech. I přes nepříjemné povětrnostní podmínky byly v Semilech k vidění výborné střelecké výsledky. V soutěži družstev se nejvíce dařilo družstvu KVZ Trutnov (Aleš Novák, Kamil Bošanský, Jan Herber), které za výkon 863 bodů získalo putovní pohár Válečných veteránů Liberec. Druhé místo obsadilo družstvo obhájců loňského prvenství KVZ KŽ Králův Dvůr, které získalo 842 bodů. Třetí příčku vybojovalo se ziskem 834 bodů družstvo KVZ Liberec 2.

Nejlepším jednotlivcem se se ziskem 290 bodů stal liberecký Karel Trost, který tak získal i hlavní cenu soutěže, pistoli CZ-P 10. Druhé místo mezi jednotlivci obsadil Aleš Novák (Trutnov), který za vítězem zaostal o pouhý jeden bod, dva body od vítězství dělily Kamila Bošanského (Trutnov), který obsadil třetí místo. Nejlepším válečným veteránem byl se ziskem 282 bodů Petr Hrozínek z družstva 312. prrchbo Liberec.

Foto: archiv pořadatele

 

 

---
---
---
-