V NIZOZEMSKU SI ONDŘEJ JEŽEK DOJEL PRO DALŠÍ BOD

V prvním víkendovém závodu dojel opět na 17. místě.

Velmi teplé počasí přivítalo MS Superbiků v nizozemském Assenu, kde se v termínu 21. – 22. dubna 2018 konal čtvrtý díl tohoto prestižního motocyklového seriálu. V něm už podruhé startuje také český závodník a člen ÚAMK ČR Ondřej Ježek. S motocyklem Yamaha týmu Guandalini Racing se v letošním roce výrazně trápí, což ovlivnilo i jeho sobotní jízdu. V neděli si však alespoň trochu spravil náladu.

Problémy s motorkou se vyskytly už v pátečním tréninku. „Opět jsme měli velké problémy s elektronikou. Přijel jsem během druhého tréninku do boxu a odmítl pokračovat.“ Mechanicipoté na motorce zpracovali, což se projevilo v sobotním kvalifikačním superpole, kdy český jezdec zajel své maximum na této trati. Start závodu se mu ale nikterak nepovedl a hned od počátku začal na své soupeře ztrácet. „Superpole bylo dobré. Přestože jsem udělal pár chyb, byl jsem s časem docela spokojený. Věřil jsem, že by to mohl být zajímavý závod. Bohužel jak stále řešíme nějaké problémy, nemáme doladěný podvozek. Hrozně jsem se pral s motorkou v rychlých zatáčkách, což je v Assenu docela problém. Od půlky závodu jsem z toho byl už hodně unavený. Nicméně jsem rád, že už můžeme z něčeho vycházet. Doufám, že s tím do zítřka něco uděláme a zazávodím si s klukama víc,“ prohlásil Ondřej Ježek po sobotní jízdě.

V neděli se mu dařilo o poznání lépe. V ranním tréninku se dokonce blýskl 11. místem. V závodu samotném si pak poprvé v letošní sezóně opravdu zazávodil se soupeři a jeho snaha mu vynesla jeden bod do celkové klasifikace za 15. místo. „Ráno jsem se zmáčkl. K času 1:36,4 mi pomohl i Chaz Davies, kterého jsem celé kolo pronásledoval. Sice warm up nic neřeší, ale dodalo mi to sebedůvěru, když jsem v některých pasážích byl i rychlejší než on. Start se mi vůbec nevydařil, ale bylo to nakonec štěstí. Roman Ramos tam ostatní hodně tvrdě atakoval a mě se povedlo všechny podjet vnitřkem. I díky tomu se pak závod takto vyvíjel, protože Yonny Hernandez na rozdíl od včerejška nenašel správný rytmus a já ho nakonec porazil. Byly to místy tvrdé souboje, ale jsem rád, že jsem ten bod nad ním vybojoval. Hodně však lituji poslední šikany, kterou jsem probrzdil a kvůli tomu ztratil 14. místo s Alexem Lowesem, který absolvoval po pádu stíhací jízdu,“ řekl po závodní neděli Ježek.

Páté kolo serálu MS Superbiků přivítá 12. – 13. května 2018 italská Imola.