Medailová sbírka Jitky Landové na zimní Univerziádě

Úspěchy českých reprezentantů.

Na 26. Zimní univerziádě, která se konala v areálu Lago di Tesero v italském Trentinu, se stali čeští biatlonisté nejúspěšnější částí celé vysokoškolské výpravy. Své starty proměnili těsně před Vánoci ve čtyři medaile – zlatou, stříbrnou a dvě bronzové.

Nejcennější kov vybojovala Jitka Landová ve strhujícím finále závodu žen s hromadným startem na 12,5 km. Druhou v cíli  – Polku Weroniku Nowakowskou-Ziemniakovou – přitom porazila ve finiši jen o 0,2 vteřiny!

„Závod jsem si užívala od prvních metrů až do cílové rovinky. Kontaktní závody mám navíc ráda. Střelba mě podržela, poslední položku jsem si dokázala pohlídat, krize na trati mě nikde nepotkala. V závěrečném kole jsem měla plán a ten vyšel: držet se soupeřky a před cílem nastoupit. Jinde by to nemělo smysl, vyvezla by se a nakonec bych já byla ta druhá. Rozhodující byly lyže, na které jsem se opravdu mohla spolehnout  – měla jsem fantasticky namazáno!“ zhodnotila svůj triumf třiadvacetiletá svěřenkyně trenéra Jiřího Holubce.

Na 15 km trati s hromadným startem se zaskvěl Tomáš Krupčík. Navzdory dvěma nepřesným zásahům na střelnici získal stříbrnou medaili. Jeho bratr Matěj skončil na výborném čtvrtém místě a šestou příčku obsadil Vít Jánov.

Bronzovou medaili si vyjela smíšená štafeta v sestavě Jitka Landová, Kristýna Černá, Michal Žák a Tomáš Krupčík. Jitka Landová navíc doplnila svou medailovou sbírku z Univerziády dalším bronzem z vytrvalostního závodu na 15 km.