PŘÍBRAM HOSTILA NETRADIČNÍ HALOVOU SOUTĚŽ VE VÝSTUPU NA VĚŽ

Nultý ročník soutěže uspořádali HZS Středočeského kraje spolu se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.

PŘÍBRAM HOSTILA NETRADIČNÍ HALOVOU SOUTĚŽ VE VÝSTUPU NA VĚŽ

V sobotu a v neděli 3. a 4. března 2018 se v tělocvičně HZS Příbram uskutečnil nultý ročník netradiční halové soutěže hasičů ve výstupu na cvičnou věž. Závodní víkend v Příbrami pořádal HZS Středočeského kraje a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska spolu s Okresním sdružením hasičů Příbram a Sportovním klubem HZS Středočeského kraje. V sobotu byly na programu závody žen a mužů, v neděli patřila příbramská tělocvična dorostencům a dorostenkám.

V soutěži mužů předvedl nejlepší výkon David Dopirák (HZS Plzeňského kraje), který výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku zvládl v čase 13,81 s. Druhé místo obsadil výkonem 13,82 s Karel Ryl (HZS Moravskoslezského kraje), třetí příčku vybojoval Vladimír Filip (HZS Středočeského kraje) za výkon 13,85 s.

Mezi ženami, které na rozdíl od mužů vystupují pouze do druhého podlaží, byla nejlepší Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev) s časem 8,01 s. Za čas 8,11 s brala stříbro Veronika Krpcová (SDH Oprechtice), bronz ve stejném čase vybojovala Kateřina Škvorová (SDH Všechlapy). O stříbru Veroniky Krpcové rozhodl lepší čas v dalších absolvovaných pokusech (celkem závodníci a závodnice absolvovali tři pokusy).

V neděli se představili v příbramské tělocvičně dorostenci a dorostenky, a to ve třech kategoriích – mladší, střední, starší. Dorostenky spolu s mladšími a středními dorostenci vystupují stejně jako ženy do druhého podlaží cvičné věže, starší dorostenci do podlaží třetího.

V kategorii dorostenek se nejvíce dařilo Valentýně Homolkové (SDH Písková Lhota), která v čase 9,08 s ovládla soutěž mladších dorostenek, Apoleně Kasalové (SDH Dobrá), která předvedla čas 8,15 s a zvítězila v kategorii středních dorostenek, a Kláře Hulínské (SDH Kvasejovice), která s časem 8,43 s zvítězila mezi staršími dorostenkami.

Závod mladších dorostenců ovládl v čase 9,61 Zdeněk Novák (SDH Starý Lískovec), mezi středními dorostenci zvítězil výkonem 8,00 s František Dudlíček (SDH Dolní Bukovsko) a starším dorostencům kraloval Petr Zetek (SDH Úvaly), který předvedl čas 11,57 s.

Kompletní výsledky víkendových halových závodů ve výstupu na cvičnou věž naleznete na www.dh.cz.

 Foto: archiv SH ČMS

---
Foto_3418_alt