ONDŘEJ JEŽEK SI Z AUSTRÁLIE ODVÁŽÍ JEDEN BOD

Český závodník zahájil svou druhou sezónu v seriálu MS Superbiků.

ONDŘEJ JEŽEK SI Z AUSTRÁLIE ODVÁŽÍ JEDEN BOD

O uplynulém víkendu, 23. – 25. února 2018, odstartoval na australském okruhu ve Phillip Islandu další ročník prestižního seriálu MS Superbiků, na jehož startu nechyběl ani jediný český zástupce v soutěži Ondřej Ježek. Ten se zatím sžívá s novou motorkou značky Yamaha, což se projevilo nejen při úvodním testu, ale také v závodech samotných.

Do sobotní jízdy startoval český motocyklista z 19. místa, v průběhu závodu se mu podařilo svou pozici vylepšit a v cíli obsadil 15. místo, za které získal jeden bod do celkového hodnocení MS. Příliš radosti mu to však neudělalo. „S čím zatím můžu být spokojený, jsou starty. Se zbytkem vůbec. Sice jsme zapsali bod do klasifikace, nicméně skupina jezdců, ve které bychom se chtěli pohybovat, byla daleko před námi. Chtěl jsem se držet alespoň Hernandeze, ale i ten byl nakonec nad mé síly, než mu explodovala zadní guma a upadl. Musíme vyřešit problém s řazením a nájezdem do zatáčky. To moji jízdu velmi ovlivňuje a nejsem schopen jet to, co bych chtěl,“ hodnotil sobotu Ondřej Ježek.

Nedělní závod „okořenily“ povinné zastávky v boxech na výměnu pneumatik, které v sobotním závodu několika jezdcům explodovaly. Ondřej Ježek se i díky tomu, že do závodu nenastoupilo několik jezdců, posunul na startovním roštu na 16. pozici. Bohužel tohoto posunu ve startovním poli nemohl v závodě využít, neboť ten pro něj skončil po přibližně 200 m. Z bojů o mistrovské body jej vyřadila porucha spojky. „Cítil jsem divné vibrace už na startu. Poté jsem se rozjel, ale už jsem cítil, že je zle. Po pár vteřinách motorka přestala jet a okamžitě jsem odstavil stroj mimo trať. Neuvěřitelné věci se letos dějí. Na motorce jsem strávil deset dní, během nichž jsme měli čtyři závažné technické poruchy,“ dodal smutně český jezdec.

Ježkův tým Guandalini Racing má nyní téměř měsíc na vyřešení technických nedostatků. Druhé kolo seriálu MS se uskuteční v termínu 23. – 25. března 2018 v Thajsku.

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
-