VE VYTRVALOSTNÍCH ZÁVODECH BYLA Z ČECHŮ NEJLEPŠÍ EVA PUSKARČÍKOVÁ

Světový pohár ve Švédsku pokračoval individuálními závody.

Ve středu a ve čtvrtek 29. a 30. listopadu 2017 pokračovalo ve švédském Oestersundu první kolo Světového poháru v biatlonu. Na programu byly první individuální závody v této sezóně. Ve středu se na start závodu na 15 km postavily ženy, čtvrtek patřil mužům a vytrvalostnímu závodu na 20 km.

V ženském závodě se představilo hned pět českých závodnic – Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Jessica Jeslová, Lea Johanidesová a Lucie Charvátová. Biatlonistky se kromě nejdelší závodní tratě, jakou ženy mohou v biatlonu absolvovat, musely vypořádat také s velmi chladným počasím. Ve středu ve Švédsku klesly teploty až na hodnotu jedenácti stupňů pod nulou. S náročnými podmínkami si z Češek nejlépe poradila Eva Puskarčíková. Na střelnici česká závodnice neudělala ani jednu chybu a v cíli se mohla radovat ze 7. místa, což je její nejlepší výsledek ve vytrvalostním závodu ve Světovém poháru.

Dvě chyby na střelnici zaznamenala Veronika Vítková. Velmi solidní běh jí ale zajistil výtečné 12. Místo. Dvakrát se na střelnici netrefila i Jessica Jislová, která i kvůli pomalému běhu skončila na 61. místě. Hned za ní na 62. místě skončila Lea Johanidesová, která na střelnici sice nechybovala, ale stejně jako Jislová běžela pomaleji. Poslední z českých biatlonistek Lucie Charvátová minula na střelnici hned šest terčů a skončila až na 95. místě.

Pět českých závodníků nastoupilo o den později i do závodu mužů. Nejlepší z nich byl na 26. místě Michal Šlesingr, který na střelnici třikrát chyboval. Jednou se netrefil Ondřej Moravec, kterému v cíli patřila 30. pozice. Celkem pětkrát chyboval Michal Krčmář, který doběhl na 66. místě. 71. místo obsadil se čtyřmi chybami na střelnici Tomáš Krupčík. Čtyřem chybám se na střelnici nevyvaroval ani Jaroslav Soukup, který obsadil konečné 86. místo.

V pátek 1. prosince a v sobotu 2. prosince čekají na závodníky sprinty (v pátek ženy 7,5 km, v sobotu muži 10 km). Kompletní výsledky a průběh vytrvalostních závodů ve švédském Oestesundu naleznete na www.biatlon.cz.