MLADÍ HASIČI ZAKONČILI HALOVÝ POHÁR V OSTRAVĚ

Ostravsko-beskydské šedesátky rozhodly i o konečném pořadí ČHP 2017.

MLADÍ HASIČI ZAKONČILI HALOVÝ POHÁR V OSTRAVĚ

V sobotu 25. listopadu 2017 proběhlo v Ostravě-Vítkovicích čtvrté a poslední kolo letošního ročníku Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami. Pořadatelé v Ostravě zhustili závodní program do jednoho dne, a tak se závodilo od brzkého rána do pozdního večera. Na start se opět postavili závodníci ve dvou věkových kategoriích – mladší a starší dívky i chlapci – a nechyběli ani závodníci a závodnice ze sousedního Slovenska.

Závod mladších dívek vyhrála Michaela Petrušková ze slovenské Spišské Nové Vsi s časem 13,51 s. Na stupních vítězů slovenskou závodnici doplnily dvě české závodnice z SDH Bludov. Markéta Hrabkovská, která s časem 13,6 s brala stříbro, a Vendula Jílková, která bronz vybojovala s časem 13,79 s. Vítězkou ČHP 2017 se v kategorii mladších dívek stala v Ostravě bronzová Vendula Jílková, druhé místo obsadila v Ostravě druhá Markéta Hrabkovská, bronz z ČHP putuje na Slovensko zásluhou Magdalény Štinčíkové.

V kategorii mladších chlapců zvítězil v Ostravě Jan Hudec z SDH Křešice, který zaběhl čas 13,52 s. S časem 13,55 s vybojoval Vít Vymazal z SDH Morkovice stříbro, bronz putuje do Skutče díky Ondřejovi Kábelemu, který v Ostravě zapsal čas 13,77 s. Stejní závodníci obsadili také stupně vítězů v konečném hodnocení ČHP, jen si prohodili pořadí. Soutěž ovládl Vít Vymazal před Ondřejem Kábelem a Janem Hudcem.

Mezi staršími dívkami se v sobotu nejvíce dařilo Kateřině Borovičkové z SDH Morkovice, která zvítězila s časem 11,71 s. Slovenská závodnice ze Spišské Nové Vsi Viktória Krempaská si doběhla v čase 12,15 s pro stříbro, bronz patří Tereze Chovancové z SDH Raškovice za výkon 12,21 s. Vítězkou ČHP se stala Kateřina Borovičková, před Radkou Červeňovou (Spišská Teplica) a Terezou Slezákovou (SDH Skuteč).

Starším chlapcům v Ostravě kraloval Sebastian Kitner z SDH Lehnice, jehož výsledný čas byl 11,57 s. Druhé místo vybojoval Lukáš Bubeníček z SDH Skuteč, který zaběhl čas 11,65 s, bronz si z Ostravy odváží Jiří Červinka  SDH Moravský Beroun za čas 11,66 s. ČHP letos ovládl Lukáš Bubeníček před Adamem Baletkou (SDH Oznice) a Tomášem Radostným (SDH Stráž nad Nisou).

Kompletní výsledky z Ostravy i celkové pořadí Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami naleznete na www.dh.cz

Foto: Fire TV