BIATLONISTÉ ZAHÁJILI OLYMPIJSKOU SEZÓNU

Světový pohár odstartovaly smíšené štafety.

BIATLONISTÉ ZAHÁJILI OLYMPIJSKOU SEZÓNU

V neděli 26. listopadu 2017 odstartoval ve švédském Oestersundu další ročník Světového poháru v biatlonu. Jako první čekaly v nové sezóně, jejímž vrcholem budou olympijské hry v Jižní Koreji, na biatlonisty smíšené štafety.

Na startu se nejdříve představily štafety dvojic, poté i klasické čtyřčlenné štafety. V závodě dvojic nastoupilo české duo Jessica Jislová a Michal Šlesingr. Průměrné výkony českých závodníků na nejlepší nestačily a Češi obsadili desáté místo. „Nebylo to vůbec podle mých představ. Závod se mi nepovedl. Na začátek sezóny se pro mě jednalo až o příliš velký kvapík,“ líčil po závodě v rozhovoru pro ČT sport Michal Šlesingr.

Ani závod klasických mixových štafet české výpravě ve Švédsku náladu nevylepšil. Kvarteto Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Krčmář po nevydařeném druhém úseku Veroniky Vítkové, která musela po střelbě vleže na trestné kolo, doběhlo do cíle až na třináctém místě.

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 odstartovala sezóna i seriálu IBU Cup. V norském Sjusjoenu zaznamenala nejlepší výsledek celého biatlonového víkendu Veronika Zvařičová, která v sobotním sprintu finišovala po bezchybné střelbě na čtvrtém místě. Skvělý sprint prožila i Markéta Davidová, která byla ve stejném závodě sedmá.

Závody Světového poháru ve Švédsku pokračují i v průběhu tohoto pracovního týdne, závodníci IBU Cupu se od 7. do 10. prosince 2017 představí ve švýcarském Lenzerheide. Kompletní výsledky z úvodních kol Světového poháru a IBU Cupu naleznete na www.biatlon.cz

Foto: Jiří V. Novotný, Petr Slavík, www.biatlon.cz

---
-