ČESKÝ HALOVÝ POHÁR MLADÝCH HASIČŮ POKRAČOVAL V PRAZE

Memoriál Marty Habadové.

O víkendu 11. a 12. listopadu 2017 pokračoval třetím kolem Český halový pohár mladých hasičů v běhu na 60 m s překážkami. Již tradiční Memoriál Marty Habadové hostila pražská hala Otakara Jandery ve Stromovce. Jediná krytá pražská atletická hala přivítala pod svou střechou nejen kompletní českou běžeckou špičku mezi mladými hasiči, ale také spoustu kvalitních závodníků ze sousedního Slovenska. Během dvou dnů se na závodní dráze představilo na tisíc dětí ve čtyřech kategoriích – mladší chlapci, mladší dívky, starší chlapci, starší dívky.

V sobotu 11. listopadu měly na programu starty dvě mladší kategorie. Mezi chlapci s časem 13,28 s zvítězil Vít Vymazal z SDH Morkovice. Na stupních vítězů jej doprovodili Lukáš Kozák z SDH Jarcová (13,38 s) a Ondřej Kábele z SDH Skuteč (13,95 s). Mezi mladšími dívkami nenašla přemožitelku Magdaléna Štinčíková ze slovenského Svitu, která zvítězila s časem 13,14 s. Na druhém místě doběhla Vendula Jílková z SDH Bludov (13,56 s) a bronzovou medaili v Praze vybojovala Markéta Hrabkovská také z SDH Bludov (14,43 s). V průběžném hodnocení Českého halového poháru vedou po třech závodech ze čtyř Magdaléna Štinčíková a Vít Vymazal.

V neděli 12. listopadu se ve Stromovce představili starší dívky a chlapci. Závod dívek ovládla Viktória Krempaská, slovenská závodnice ze Spišské Nové Vsi, v čase 11,97 s. Druhé místo obsadila Radka Čerňová, další ze Slovenek závodící za Spišskou Teplici, která zaběhla čas 12,04 s. Bronz vybojovala Ester Žišková z SDH Staré Heřminovy s časem 12,09 s. Mezi staršími chlapci se z vítězství radoval Lukáš Bubeníček z SDH Skuteč, který cílovou pásku proťal v čase 11,66 s. Stříbrné místo vybojoval Petr Loukota z SDH Lhenice (11,77 s) a bronz bral Adam Baletka z SDH Oznice (11,77 s, horší druhý pokus). V Praze stříbrná Radka Čerňová vede průběžné hodnocení Českého halového poháru, starším chlapcům prozatím vévodí Lukáš Bubeníček.

Vítěze letošního ročníku Českého halového poháru mladých hasičů v běhu na 60 m s překážkami budeme znát o víkendu 25. a 26. listopadu, kdy se uskuteční závěrečné čtvrté kolo v Ostravě. Kompletní výsledky z Memoriálu Marty Habadové naleznete na www.dh.cz.