JEŽEK VE SVÉ PREMIÉROVÉ SEZÓNĚ V MS SUPERBIKŮ OBSADIL CELKOVĚ 22. MÍSTO

Poslední závody sezóny se jely na uměle osvětlené trati.

JEŽEK VE SVÉ PREMIÉROVÉ SEZÓNĚ V MS SUPERBIKŮ OBSADIL CELKOVĚ 22. MÍSTO

Třinácté, poslední, kolo letošního seriálu MS Superbiků se od 2. do 4. listopadu 2017 uskutečnilo v Kataru na okruhu Losail. Ten je mezi motoristy známý především velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. Přes den se teploty šplhají na hodnoty kolem 40 stupňů, v noci jsou pak poloviční. A právě proto se závěrečné jízdy sezóny 2017 odehrávaly po setmění za umělého osvětlení trati. V Kataru měli jezdci poslední možnost připsat si body do konečného pořadí šampionátu, se kterým mohly katarské závody ještě zamíchat.

„Závody v Kataru, to je vždy velmi speciální. Přestože je trať velmi dobře osvětlená, tak jsou vjemy z jízdy úplně jiné než při denním světle. Dnešní volné tréninky byly bohužel velmi bídné. Stále jsme se motali v kruhu a nebyli schopni udělat krok dopředu v nastavení. Naši technici budou ve zbytku noci jako vždy tvrdě pracovat a zítra to snad už bude výrazně lepší. Chtěl bych se dostat alespoň pod 2 minuty na kolo,“ plánoval před závody Ondřej Ježek.

Do předposledního závodu nastupoval Ondřej z 19. místa. Od začátku se mu dařilo dotahovat ztrátu z úvodních kol a díky pádům jezdců se před ním se v cíli mohl radovat ze zisku dvou bodů za 14. místo. „Po dnešním závodě jsem byl hodně naštvaný, přestože jsem bodoval. Z rytmu mě vyvedla menší závada na elektronice v zahřívacím kole, kdy mi motorka z ničeho nic přidávala sama plyn tam, kde jsem to fakt nechtěl. V závodě už to potom bylo dobré, ale první kolo jsem neodjel v tempu, v jakém bych si představoval. Poté jsem ztratil asi 2 s ve třetím kole, kdy před námi z jednoho z motocyklů začal vycházet hustý dým. Snažil jsem se pak dojet Roberta (Rolfa), což se mi dařilo, ale přestože jsem jel v závěru vyšší tempo než jezdci v první desítce, na předjetí už to nestačilo. Doufám, že mě tyto zádrhely zítra obejdou a zajedu lepší závod než dnes,“ hodnotil první závod v Kataru český motocyklista.

I poslední závod v letošním roce přinesl bodový zisk českému jezdci. Stejně jako o den dříve si připsal 2 body za 14. místo. „Dneska jsem rozhodně chtěl vylepšit své představení na trati. Včera jsme měli nějaké dílčí problémy, a i když jsem byl také 14., bylo to hlavně díky výpadkům. Dnes jsem zajel závod cca o 10 s rychleji a také ztráta na vítězného Reu byla nejmenší za celou sezónu. Chtěl bych poděkovat nejen týmu Grillini Racing za letošní sezónu, ale také svým sponzorům, kteří mě po celou mojí premiérovou sezónu ve World SBK podporovali. Nyní budou probíhat jednání o příštím roce. Rád bych zůstal i nadále v mistrovství světa, zvlášť když se po šesti letech má jet znovu v Brně,“ shrnul na závěr sezóny Ondřej Ježek.

Díky čtyřem bodům z Kataru se český závodník v celkovém hodnocení MS Superbiků posunul z 23. místa na konečné 22. místo za zisk 22 bodů.

Foto: www.ondrejjezek.com

Foto_2967_altFoto_2968_altFoto_2969_alt
Foto_2970_altFoto_2971_altFoto_2972_alt
Foto_2973_altFoto_2974_altFoto_2975_alt
Foto_2976_altFoto_2977_altFoto_2978_alt
Foto_2979_altFoto_2980_alt