MLADÍ PLOUTVAŘI ZÁŘILI NA SVĚTOVÉM MÍTINKU MLÁDEŽE

4. ročník World Meeting  of Young Finswimmers hostilo Maďarsko.

MLADÍ PLOUTVAŘI ZÁŘILI NA SVĚTOVÉM MÍTINKU MLÁDEŽE

O víkendu 7. – 8. října 2017 hostilo maďarské město Kecskemét již čtvrtý ročník světového mítinku mládeže v ploutvovém plavání – World Meeting of Young Finswimmers. Do Maďarska se vydali mladí závodníci klubů Nemo Zlín, Skorpen Přerov a Subaquaclub Delfin Tábor.

Největšího úspěchu dosáhli členové klubu Nemo Zlín. V Maďarsku závodili dva jeho členové – Kryštof Bursa a Jan Janásek. Oběma se podařilo všechny své starty přetavit v zisk zlatých medailí. Jan Janásek se představil ve třech disciplínách, v nichž nenašel přemožitele, a Kryštof Bursa se postavil na start hned v šesti disciplínách. A stejně jako jeho klubový kolega získal ve všech svých disciplínách zlato. V disciplíně 400 m BF pak dokonce překonal český rekord. Devět zlatých a navrch národní rekord, to je bilance zlínského klubu na světovém mítinku mládeže!

Stejně jako Kryštofovi se v Maďarsku dařilo Adéle Zapletalové, která je členkou klubu Skorpen Přerov. Ta ve svých čtyřech individuálních startech vybojovala čtyři zlaté medaile a pátou přidala ve štafetě na 4 x 100 m (Zapletalová, Zajícová, Hrubá, Vránová). Navrch Adéla přidala i dva české rekordy, a to na tratích 100 m a 200 m BF. Další člen přerovského klubu Antonín Piňos pak přidal další dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou.

Čtyři závodníky do Kecskemétu vyslal Subaquaclub Delfin z Tábora. Matěj Novotný vybojoval celkem tři cenné kovy.  Stříbro na trati 100 m PP a bronzové medaile na tratích 200 m a 400 m PP. Ve všech svých startech si navíc vylepšil svá osobní maxima. Klára Mazalová přidala do české sbírky bronz na trati 200 m PP. Velký potenciál v Maďarsku předvedla její mladší, teprve devítiletá, sestra Nikola Mazalová, která do Kecskemétu odjela sbírat především zkušenosti. Poslední medaili pro české barvy vybojovala Leona Kovačová, která si doplavala pro bronz na trati 400 m PP.

Mladí ploutvoví plavci vybojovali v Maďarsku celkem čtrnáct zlatých medailí, tři stříbrné medaile a pět bronzových medailí, tedy dvacet dva cenných kovů. I v tomto sportovním odvětví, které u nás zaštiťují Svaz českých potápěčů a Svaz potápěčů Moravy a Slezska, tak má Česká republika velice nadějné závodníky, kteří se ani ve světové konkurenci neztratí.

Foto: archiv Subaquaclub Delfin Tábor, Nemo Zlín

---
---