PRUDKÁ HOSTILA MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR SVAZU BRANNĚ-TECHNICKÝCH SPORTŮ

V branném víceboji se představilo 30 družstev mladých střelců.

V sobotu 30. září 2017 se konalo mezinárodní mistrovství ČR Svazu branně technických sportů v branném víceboji mládeže v Prudké u Doubravníku. Závodu se zúčastnilo celkem 30 družstev mladých sportovců z České a Slovenské republiky.

V kategorii mladších žáků soutěžilo jedenáct družstev z toho jedno družstvo ze Slovenského zväzu branných a technických činností ZO ZBTČ Martin. Družstvo SBTS Kunovice ve složení Petr Pelikán, Karolína Burešová a Martin Štefaník výkonem 529 bodů obhájilo loňský mistrovský titul a navíc Petr Pelikán byl se svými 130 body opět vyhodnocen nejlepším mladším žákem - již třetí rok p o sobě - a získal Pohár prezidenta Zväzu branných a technických činností Slovenské republiky. Na druhém místě skončilo družstvo SBTS Chlumec nad Cidlinou - Elen Kalvodová, Veronika Valášková a Adam Ornst - s celkovým počtem 461 bodů a třetí příčku obsadilo družstvo SBTS Vendolí, které tvořili Ondřej Černý, Tomáš Kratochvíla a Patrik Popelka. Celkem získali 436 bodů. "Dřevěné" medaile si odvezlo družstvo SBTS Kunovice ve složení Tomáš Habarta, Michaela Tomášová Michaela a Nikola Hornatová si ziskem 435 bodů, které zůstalo jen pouhý bod za bronzovým stupínkem. Páté místo obsadilo družstvo SBTS Moravská Třebová Adam Srnec, Martin Sejbal a Martin Klousek se 432 body. Šesté místo obsadilo družstvo mladších žáků z SBTS Křenov - Štěpán Mikulecký, Karolína Šulcová a Lucie Bednaříková – se ziskem 430 bodů.

V kategorii starších žáků soutěžilo devět družstev. Zlaté medaile si vybojovalo družstvo Moravské Třebové ve složení Tadeáš Hojgr, Michal Kavan, Michaela Přidalová výsledným součtem 520 bodů. Stříbrné medaile získalo družstvo SBTS Kunovice - Josef Pečenka, Beata Mičolová, Martin Kříž - ziskem 501 bodů a na třetím místě se bylo rovněž družstvo SBTS Kunovice, ve složení David Tomešek, Helena Jurkasová a David Kosek se 492 body.

V kategorii juniorů (17 - 22 let) soutěžilo šest družstev. Zlaté medaile získalo družstvo SBTS Moravská Třebová ve složení Terezie Steffanová, Patrik Neumann, Josef Čapka ziskem rovných 500 bodů. Na druhém místě skončilo opět družstvo z SBTS Moravská Třebová Zdeněk Polehla, Natálie Váňová a František Přidal výkonem 496 bodů. Třetí příčka patří družstvu SBTS Svatoslav, jehož členy byli Vojtěch Suchomel, Martin Trettr ziskem 482 bodů.

V kategorii dospělých (23 - 26 let) zvítězilo družstvo SBTS Chlumec nad Cidlinou - Jaroslav Valenta, Marek Ditrych, Klára Vejrová – s celkovým součtem 511 bodů. Stříbrné medaile si odváží Slovenské družstvo ZBTČ Parchovany (Tatiana Kiovská, Robert Plávka, Katarína Kovalčínová), které získalo 469 bodů a na bronzové příčce se umístilo další Slovenské družstvo ZBTČ Úlany nad Žitavou Peter Horník, Barbora Ostrožilová, Martin Kuchynek Martin za zisk 456 bodů.

Mladí členové SBTS ČR a ZBTČ SR tak úspěšně ukončili soutěžní rok 2017 a zároveň i tříkolový seriál mistrovských soutěží SBTS ČR.

Text: Jiří Jurásek, foto: archiv SBTS ČR