ČEŠKY OVLÁDLY MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU

České hasičky zvítězily i v požárním útoku!

V sobotu 30. září 2017 bylo v tureckém Izmiru ukončeno VIII. Mistrovství světa mužů a VI. Mistrovství světa žen v požárním sportu. Na programu posledního soutěžního dne byla královská disciplína požárního sportu, tedy požární útok. A v něm se nadmíru dařilo našim reprezentantkám.

Češky ke svému prvnímu pokusu v požárním útoku nastoupily jako čtvrté v pořadí a zapsaly čas 26,83 s. S ním se usadily na průběžném prvním místě, které už ale do konce soutěže neopustily a získaly tak zlaté medaile! Definitivní zlatou tečku za šampionátem pak udělalo vyhodnocení soutěže národů. Po čtvrtém místě ve výstupu na věž, druhém místě ve stovkách i ve štafetě a výhře v požárním útoku ovládly Češky se součtem 9 bodů i týmovou soutěž národů!

Muži byli před poslední disciplínou šampionátu na průběžném třetím místě, které drželi za čtvrté místo ve výstupu na věž, druhé místo ve stovkách a třetí místo ve štafetě. Požární útok se jim ale nevydařil na 100% a s časem 29,08 s obsadili až šesté místo. Celkově se pak propadli na čtvrté místo v hodnocení národů.

Česká výprava veze z Izmiru celkem šest medailí – 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou.