ZE ŠTAFET VEZOU ČEŠTÍ HASIČI STŘÍBRO A BRONZ

Česká medailová sbírka se na MS v požárním sportu rozrůstá.

ZE ŠTAFET VEZOU ČEŠTÍ HASIČI STŘÍBRO A BRONZ

Třetím dnem pokračovalo v pátek 29. září 2017 mistrovství světa mužů a žen v požárním sportu, které hostí turecký Izmir. Tentokrát se závodníci na atletickém oválu představili v první kolektivní disciplíně, kterou byly štafety na 4 x 100 m s překážkami.

Stejně jako v předešlých soutěžních dnech patřilo i páteční dopoledne ženám. Do soubojů o medaile nastoupila dvě česká kvarteta. První štafeta ve složení Martina Pekarová, Lucie Hirmerová, Kamila Bartošková a Veronika Krejčí se na dlouhou dobu výkonem 63,87 s usadila na vedoucí pozici. Z té ji sesadily Rusky, které zaběhly fantastický čas 59,23 s a vylepšily tak světový rekord. Na druhou českou štafetu tak čekala velká výzva. Petra Chovancová, Šárka Jiroušová, Markéta Marešová a Karolína Witoszová zvládly štafetu za 62,47 s a zařadily se za Rusky na druhé místo. Dvojnásobnou medailovou radost české výpravě pak v posledním rozběhu překazila štafeta Kazachstánu, která se s časem 63,31 s vtěsnala mezi obě česká kvarteta. Ženy tak ve štafetě vybojovaly stříbrné a nepopulární bramborové medaile za druhé respektive čtvrté místo.

Také čeští muži měli odpoledne na startu dvě štafety. Kvartet ve složení Kamil Bezruč, Milan Netrval, Lukáš Kroupa a Václav Novot zapsal čas 63,50 s, což na medailové umístění nestačilo. Druhý český kvartet - Dan Klvaňa, Václav Divoš, Martin Lidmila, Pavel Krpec - zaběhl skvělý čas 54,55 s a zařadil se na průběžné druhé místo za vedoucí Bělorusy. Mezi běloruskou a českou štafetu se ještě vměstnala štafeta Ruska a čeští reprezentanti si tak z Izmiru nakonec odváží bronzové medaile.

V sobotu 30. září vyvrcholí šampionát královskou disciplínou požárním útokem, který rozhodne i o konečném pořadí v týmové soutěži národů.


Foto: SH ČMS, Firetv.cz