Středoevropský pohár mládeže v plavání ovládli Češi a Poláci

Mezinárodní klání se konalo ve Zlíně.

V sobotu 16. září se ve Zlíně konalo 3. kolo Středoevropského poháru mládeže, které uspořádal klub NEMO Zlín. Ve zdejším 25 m dlouhém bazénu se představilo 285 účastníků ze tří zemí. Mezi startujícími byli plavci ze tří českých klubů (Laguna Nový Jičín, Skorpen Přerov, NEMO Zlín), jednoho slovenského (KVŠ CARETA ZV) a jednoho polského (KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój). Pohár byl určen pro závodníky do 15 let (kategorie E0, E, D a C), kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. Starší plavci (kategorie A-B) se představili pouze mimo soutěž.

V závodech dominovali polští plavci, kteří ovládli téměř všechny soutěžní kategorie, nejvíce se jim dařilo ve starších kategoriích C a D. Oproti tomu prvenství ve dvou nejmladších kategoriích hájili čeští plavci.

Na trati 50 PP zvítězila v kategorii C polská dvojice Krystian Albrecht a Stefanie Kiliszewska, v kategorii D pro změnu jiná polská dvojice Łukasz Majda a Emila Pacyna. V kategorii E zvítězil domácí Kryštof Bursa (Zlín) a Sonia Kiliszewska (Polsko). V nejmladší kategorii E0 se nejvíce dařilo členům týmu Laguna Nový Jičín Adolfu Chovancovi a Kateřině Sudolské.

Na trati 100 PP v kategorii C opět zářili Poláci Krystian Albrecht a Stefania Kiliszewska, polská dvojice Filip Giba a Emila Pacyna zvítězila i v kategorii D. Dvě nejmladší kategorie byly pro změnu v režii českých plavců. V kategorii E opět zvítězil Kryštof Bursa (Zlín) a Adéla Zapletalová (Přerov), v kategorii E0 pak Adolf Chovanec (Nový Jičín) a Veronika Lejsková (Přerov).

Trať 100 Bifi byla určena pouze těm nejmladším (E0) a nejlépe si vedli Adolf Chovanec (Nový Jičín) a Kateřina Sudolská (Nový Jičín). V závodě 200 Bifi v kategorii C zvítězil Polák Krystian Albrecht a Klára Novotná z Laguny Nový Jičín. Kategorie D vyhráli polští plavci Łukasz Majda a Magdalena Gorys, vítězství v kategorii E uhájili domácí Kryštof Bursa (Zlín) a Adéla Zapletalová (Přerov). Nejúspěšnějšími českými plavci tohoto mezinárodního poháru se díky třem vítězstvím stali Kryštof Bursa a Adolf Chovanec.

V jednotlivých kategoriích se ještě disciplíny bodově sčítaly do výsledků trojboje. Celkově v kategorii E0 zvítězili Adolf Chovanec (324 bodů) a Kateřina Sudolská (453 b.), v kategorii E trojboj ovládli Kryštof Bursa (729 b.) a Adéla Zapletalová (1 068 b.), v kategorii D to byli opět Poláci Filip Giba (1 113 b.) a Emila Pacyna (1 395 b.), stejně jako v kategorii C Krystian Albrecht (1 752 b.) a Stefania Kiliszewska (1 343 b.).