DVOJNÁSOBNÁ ZLATÁ RADOST NA MS V POŽÁRNÍM SPORTU

Druhý soutěžní den přinesl českým barvám dva tituly mistrů světa.

DVOJNÁSOBNÁ ZLATÁ RADOST NA MS V POŽÁRNÍM SPORTU

Ve čtvrtek 28. září 2017 pokračovalo v tureckém Izmiru mistrovství světa žen a mužů v požárním sportu. Na programu druhého soutěžního dne byla disciplína běh na 100 m s překážkami. A že čeští reprezentanti patří v této disciplíně mezi světovou elitu, to se na závodní ploše potvrdilo do puntíku!

Dopoledne se na start postavily ženy. Hned čtyři české reprezentantky se probojovaly do semifinálových běhů. V semifinále nastoupily Veronika Krpcová, Lucie Hirmerová, která si v Turecku vylepšila svůj osobní rekord (16,83 s), Markéta Marková a Šárka Jiroušová. A poslední dvě jmenované závodnice se představily i ve finále. Největší naděje česká výprava vkládala do Šárky Jiroušové, světové rekordmanky v této disciplíně. A Šárka svou roli favoritky potvrdila! Ve finále zvítězila v čase 16,00 s a vybojovala titul mistryně světa. Na stupně vítězů Šárku Jiroušovou doprovodila i druhá česká účastnice ve finále Markéta Marková, která s časem 16,48 s brala bronzovou medaili. Tým žen pak v celkovém hodnocení disciplíny obsadil výtečné druhé místo.

Také odpolední soutěž mužů přinesla skvělé české výkony. Češi, stejně jako jejich reprezentační kolegyně, obsadili v týmové soutěži druhé místo. V individuálních startech se nejvíce dařilo Lukášovi Kroupovi, který se probojoval do semifinále, a Danovi Klvaňovi, čerstvému českému rekordmanovi, který v Izmiru postoupil až do finále. A lepší zakončení druhého soutěžního dne si Češi ani nemohli přát. Dan Klvaňa předvedl ve finále skvělý čas 14,97 s a stal se zaslouženě mistrem světa. Připsal si i velmi cenný skalp favorita této disciplíny Vladimira Sidorenka z Ruska.

V pátek 29. září budou v Turecku na programu štafety na 4 x 100 m s překážkami. A po výkonech v individuálních bězích je jasné, že ani v této disciplíně nejsou čeští reprezentanti bez šancí na zisk cenných kovů.

Foto: SH ČMS, Fire TV

---