I PŘES ZDRAVOTNÍ KOMPLIKACE VYBOJOVAL JEŽEK NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ V SEZÓNĚ

MS Superbiků se přesunulo do Portugalska.

I PŘES ZDRAVOTNÍ KOMPLIKACE VYBOJOVAL JEŽEK NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ V SEZÓNĚ

V sobotu 16. a v neděli 17. září pokračovala 19. a 20. závodem sezóny 2017 Mistrovství světa Superbiků, kde hájí české barvy brněnský rodák a člen ÚAMK Ondřej Ježek. Závodní víkend českého motocyklisty v Portugalsku poznamenaly zdravotní komplikace v podobě střevních obtíží, které ovlivnily i jeho výkon.

V sobotní kvalifikaci obsadil až 20. místo a v závodě samotném pak sváděl boj nejen se svým zdravím, ale také s italským soupeřem Andreozzim a Japoncem Takahashim. Itala dokázal Ondřej Ježek předjet, ale na Japonce, sedlajícího tovární Hondu, už nestačil a v cíli závodu mu patřilo 16. místo.

"Dneska to bylo docela peklo. Hodinu před závodem jsem vůbec nevěděl, jestli budu schopen nastoupit a když, tak jestli takovou zátěž vydržím. Nakonec jsem to překonal a závod se dal celkem odjet. Když jsme s Takahashim předjeli Andreozziho, zajel Japonec několik hodně rychlých kol a ujel mi až na tři vteřiny. Jet s ním bylo fakt dost těžké, třeba na rovinách jsem se ho nedokázal držet ani z větru. Ke konci závodu jsem se ho snažil z posledních sil dojet a stáhl jsem jeho náskok zpátky, až na jednu vteřinu. On ale stále držel vysoké tempo a předjet se mi ho už nepodařilo. Poslední kolo už jsem jen zlehka dojel, abych přežil, byl jsem docela v krizovém stavu. Teď už mi je líp, tak to snad bude dobré. Věřím, že kluci zase udělají nějaké dobré změny do zítřka a budu se moct držet skupiny okolo Badoviniho, De Rosy, Westa a spol," líčil po sobotním závodě Ježek.

Ani v neděli zdravotní komplikace neustávaly a český závodník se tak na start 20. závodu sezóny málem ani nepostavil. Aby nepřišla práce mechaniků vniveč, přemohl Ondřej Ježek sám sebe a do závodu vystartoval. A nakonec z toho bylo výtečné 11. místo, nejlepší Ježkovo umístění v probíhající sezóně.

"Mechanici přes noc udělali další obrovský kus práce a ve warm upu jsem to potvrdil svým nejrychlejším časem víkendu. Bohužel moje noc nebyla až tak úspěšná. Střevní problémy ze soboty rozhodně neustávaly, naopak, situace se zhoršovala. Zejména pak kolem oběda se mi hodně pritížilo. Přes den jsem skoro nic nepozřel a už jsem myslel, že závod nepojedu. Kvůli svým technikům jsem se ale hecl, přece nepracovali nadarmo. Na start jsem šel s bolestmi a doufal, že to s nástupem adrenalinu trochu přejde. To se naštěstí stalo. Jelo se mi docela dobře a opět jsem bojoval s Andreozzim a Takahashim. Kousek před námi jel můj týmový kolega Badovini. Hodně jezdců odpadlo, já se dostal před Itala a stáhl náskok Japonce. Oba jsme se dotahovali na Badoviniho, ale ani jednoho jsem už nedokázal předjet. Je pravda, že posledních 5 kol už jsem v sobě příliš mnoho sil neměl, byl jsem dost dehydrovaný. I tak to stačilo na 11. místo, což je odměnou pro mě i pro tým. Nakonec se ukázalo, že v Portugalsku mohl být problém s vodou, protože podobné problémy jako já mělo mnoho dalších členů paddocku," uzavřel náročný víkend Ondřej Ježek.

Šampionát se poslední zářijový víkend přesune do Francie na legendární okruh v Magny-Course, kde se Ondřej Ježek opět pokusí vylepšit své postavení v celkovém hodnocení seriálu, kde mu nyní patří 22. místo se 17 body.

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
---