Biatlonové MČR na kolečkových lyžích ovládla Veronika Vítková

V Letohradu chyběla velká část reprezentace.

O uplynulém víkendu odstartovala biatlonová sezona. A tradičně se na začátku jednalo o Mistrovství ČR na kolečkových lyžích, které se uskutečnilo v Letohradu. Vinou nejrůznějších zranění a nemocí zde chyběla část reprezentace Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková nebo Ondřej Moravec.

Na programu byly tři disciplíny – sprint (6 nebo 10 km), supersprint (2,5 km) a stíhací závod (7,5 nebo 12,5 km). Atraktivní byl zejména noční supersprint, který zde byl poprvé řádnou soutěží o titul mistra České republiky. Dosud byl totiž jen zajímavou vsuvkou těchto závodů. Pozornost si zaslouží i proto, že jde o jedinou soutěžní disciplínu, kde muži a ženy v rámci všech dílčích kategorií (dospělí, junioři, dorostenci) běží pohromadě. Především pro mladší závodníky je proto velká výzva porazit reprezentační „mazáky“ v přímém souboji.

Všechny tři závody dokázala v ženské kategorii vyhrát Veronika Vítková a postarala se tak o skvělý hattrick. Mezi muži si dvojnásobné vítězství za supersprint a stíhací závod připsal Tomáš Krupčík, sprint ovládl Michal Krčmář.