Mládež a junioři sbírali tituly na MČR ve sportovní kynologii

I mládež sbírá zkušenosti v kynologii.

Mládež a junioři sbírali tituly na MČR ve sportovní kynologii

Ve dnech 12. - 13. srpna se ve Zlíně uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže a juniorů ve sportovní kynologii 2017. Akci připravila ve svém areálu Základní kynologická organizace Zlín Mladcová.

Mládežnická kategorie soutěžila v poslušnosti a obraně (IPO 2), junioři měli na programu vyšší stupeň IPO 3. Součástí dne byla i doplňková kategorie, kde se soutěžilo ve všestranném výcviku psa (ZZV1).

V soutěži IPO 2 se představila čtveřice závodníků. Mladým mistrem pro rok 2017 se stala Andrea Vydrová, která s německým ovčákem Bennym z Berounské bašty dosáhla na 256 bodů. Nejlepším z trojice účastníků v juniorské kategorii IPO 3 se stal Marek Hytych ze Středočeského kraje s fenkou německého ovčáka Messi Rivie, kteří dosáhli 268 bodů.

V doplňkové kategorii ZVV1 se představila osmička účastníků. Vítězem s celkovým počtem 277 bodů se stala Lucie Kaskounová z Prahy a její německý ovčák Chico Provocativo. Udělovala se i Čestná cena, kterou obdržel Jakub Šnopl z Pardubického kraje, který v této kategorii soutěžil s německým ovčákem Hasanem z Hromadného.

V soutěži družstev zvítězil Moravskoslezský kraj, který díky všem svým soutěžícím celkem posbíral 738 bodů.

VÝSLEDKY:

Výsledková listina-10326.xls

Foto: www.kynologie.cz