V NĚMECKU ONDŘEJ JEŽEK VYBOJOVAL „NEJCENNĚJŠÍ“ 16. MÍSTO V KARIÉŘE

První závodní den po letní pauze českému jezdci nevyšel.

V NĚMECKU ONDŘEJ JEŽEK VYBOJOVAL „NEJCENNĚJŠÍ“ 16. MÍSTO V KARIÉŘE

Po šestitýdenní letní pauze se o víkendu 18. – 20. srpna opět rozběhl seriál mistrovství světa Superbiků, ve kterém letos premiérově hájí české barvy brněnský jezdec, člen ÚAMK, Ondřej Ježek. Závody hostil německé Lausitzring, který je nejbližším místem, kde je možné mistrovství světa shlédnout, pro české fanoušky.

„Letošní pauza byla mnohem příjemnější než loni. Netrvala čtyři, ale pouze jeden měsíc. Neměl jsem zdravotní problémy a závodil jsem na kole. Formu cítím, tak doufám, že to aspoň bude trochu vidět, i když samozřejmě víme, že celé to o tom není. V Německu budu mít zřejmě dost fanoušků, tak se budu snažit podat co nejlepší výkon a zbytek už nějak dopadne. Budu mít nějaké nové věci na pérování, tak snad něčemu pomohou,“ říkal před startem závodů Ondřej Ježek.

Páteční dění na okruhu poznamenalo deštivé počasí, v sobotu se však umoudřilo a závody mohly bez problémů proběhnout. V kvalifikačním Superpole obsadil Ježek 18. místo. Po startu závodu se pohyboval za skupinou jezdců, kteří bojovali o mistrovské body a postupně z ní ale soupeři odpadávali. Bohužel zhruba v polovině závodu postihla Ježka technická závada, praskl mu hliníkový držák výfuku, která ho ze zbytku závodu vyřadila.

„Zatím jsem se svými výkony na Lausitzringu docela spokojený. Čekal jsem, že bude po letní pauze těžší dostat se do tempa, ale docela to šlo rychle. Máme nové pérování, které docela funguje. Škoda, že jsme ho nevyzkoušeli v nějakých testech. Určitě bychom na tom mohli být ještě mnohem lépe. Mrzí mě, že jsem závod nedokončil. V momentě, kdy jsem odpadl, to tak nevypadalo, ale později vyplynulo, že z toho mohly být i nějaké body. Jsem rád, že přijelo z Česka hodně fanoušků, udělali mi velkou radost. Věřím, že se nám zítra problémy vyhnou a nějaké body si z Německa odvezu,“ řekl po sobotním nezdaru Ondřej Ježek.

V nedělním závodě chtěl český jezdec složit „úspěšný reparát“, s čímž mu pomohli i jeho mechanici, kteří kromě opravy držáku výfuku jeho motorku výborně nastavili, a od začátku závodu to bylo na Ondrově jízdě znát. I když to v cíli na body nestačilo, porazil Ondřej Ježek na trati i svého týmového kolegu Badoviniho či Itala Gugliana, který sedlá tovární motocykl Honda. Celkové 16. místo má tak pro Ondřeje Ježka „vítěznou“ příchuť.

„Dnes jsem si závod opravdu užíval. Dařilo se mi držet po celou dobu časy na 1:39 min a ke konci závodu jsem byl výrazně rychlejší než oba moji nejbližší soupeři. Zejména ve druhé části trati, kde jsem se nakonec přes ně dostal. Díky patří mým mechanikům, kteří odvedli přes noc výbornou práci, a na náš standard motorka docela fungovala. Podařilo se mi v závodě dokonce zlepšit i kvalifikační čas. Děkuji také všem českým fanouškům, kteří přijeli na Lausitz fandit. Doufám, že jsem jim aspoň udělal radost,“ prohlásil český jezdec, který se se svým týmem už pomalu chystá na další závody, které se uskuteční v termínu 15. – 17. září v portugalském Algarve.

Foto: www.ondrejezek.com

---
---
---
-