V tříkolovém Českém poháru v distančním plavání se rozdávaly i republikové tituly

Mistry ČR se stali Michal Děcký a Lucie Havlová.

V tříkolovém Českém poháru v distančním plavání se rozdávaly i republikové tituly

Během června se na několika místech republiky konal tříkolový Český pohár v distančním plavání s ploutvemi (DPP). Součástí druhé zastávky bylo i rozdělení titulů o mistra České republiky. Soutěžili plavci rozdělení dle věku do celkem šesti kategorií – kategorie A (1999 a starší), kategorie B (2000 – 2001), kategorie C (2002 – 2003), kategorie D (2004 – 2005), kategorie E (2006 a mladší) a Veteráni (1988 a starší).  Závodů se účastnili členové plaveckých klubů z Prahy, Přerova, Liberce, Pardubic, Olomouce, Břeclavi, Žďáru nad Sázavou a Tábora.

První kolo Českého poháru v DPP 2017 se uskutečnilo 3. června v Mělicích. Tento závod byl zároveň 4. kolem České ligy mládeže. Kategorie A absolvovala čtyři plavecké okruhy, tedy 4 000 metrů. Zde zvítězil Jakub Kotulan (KPM Pulec Praha) a Kristýna Janoušková (KP Pardubice). Stejná vzdálenost byla určena i pro kategorii B, kde se nejvíce dařilo Martinu Děckému a Elišce Vzatkové (oba KSP Olomouc). Celkem 2 000 metrů plavala kategorie C, kde zvítězila další olomoucká dvojice, Filip Látal a Alžběta Hnáthová. Jeden soutěžní okruh, tedy trať na 1 000 metrů byla určen pro kategorii D, kde zvítězili Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor) a Veterány, kde se dařilo Jiřímu Horkému (TJ Krnov) a Věře Schmidbauerové (Aquaklub Liberec). Nejmladší kategorii E, která plavala na zkráceném okruhu 500 metrů dominovala dvojice z KPM Pulec Praha Vasilij Ploc a Lucie Kuchtová.

Druhé kolo poháru se konalo 17. června na rybníku Velké Dářko u Žďáru nad Sázavou. Kromě bodů do Českého poháru v DPP se zde udělovali i tituly mistrů České republiky.

I tady se utkala šestice plaveckých kategorií. Oproti prvnímu kolu zde Veteráni plavali vzdálenost 1 000 metrů, ostatní délky okruhů zůstaly zachovány. Kategorie A měla tentokrát jiné vítěze, domácí závodníky Michala Smolíka a Lucii Havlovou (oba Čochtanklub Žďár nad Sázavou), kategorii B naopak ovládli vítězové z prvního kola, Martin Děcký a Eliška Vzatková (oba KSP Olomouc), stejně jako v kategorii C Filip Látal a Alžběta Hnáthová (oba KSP Olomouc). V kategorii D zvítězili Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Hana Švandová (KSP JU České Budějovice), v kategorii E se z prvenství opět radovali Vasilij Ploc a Lucie Kuchtová (oba KPM Pulec Praha). Mezi Veterány se dařilo Zbyňku Svozilovi (KSP Olomouc) a Věře Schmidbauerové (Aquaklub Liberec).

Na okruhu dlouhém 2 500 metrů se pak ročníky 1999 a starší utkali napříč kategoriemi o republikové tituly. Mistrem České republiky mezi muži se stal Michal Děcký (KSP Olomouc), který zaplaval v čase 24:38,85 min., a mezi ženami zvítězila Lucie Havlová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), která stejný okruh uplavala za 27:45,61 min.

Závěrečné třetí kolo Českého poháru v DPP se konalo 24. června v Tovačově.  V kategorii A na trati 4 000 metrů zvítězila dvojice Daniel Polášek (Nemo Zlín) a Lucie Havlová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), stejnou délku absolvovala i kategorie B, kde zvítězil Martin Děcký (KSP Olomouc) a Adéla Kneifelová (Nemo Zlín). V kategorii C na dvou kilometrech zvítězil Matěj Novák (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) a do třetice Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc). V kategorii D zvítězil Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor), kteří plavali okruh dlouhý jeden kilometr. V kategorii E mezi nejmladšími na trati 650 metrů triumfoval opět Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha) a Adéla Zapletalová (Skorpen Přerov). Na kilometrové trati poměřili síly i Veteráni, kde i potřetí dominovala Věra Schmidbauerová (Aquaklub Liberec)  a podruhé Zbyněk Svozil (KSP Olomouc).

VÝSLEDKY:

1. kolo - Mělice 3. 6. 2017

1.kolo DPP_Melice_2017

2. kolo - Velké Dářko + MČR 17. 6. 2017

2.kolo DPP+MCR_Zdar nad Sazavou

3. kolo - Tovačov 24. 6. 2017

3.kolo DPP_Tovacov

 

Foto: Nemo Zlín