Z ME v ploutvovém plavání v Polsku Češi přivezli štafetový bronz!

Další dvě medaile těsně unikly.

Ačkoliv má většina sportovních svazů prázdninové volno, od soutěží si rozhodně v letních měsících neodpočinou plavci. Jen během července je čekají tři významné události, a to mistrovství Evropy dospělých, Světové hry a mistrovství světa juniorů.

Mistrovství Evropy dospělých v ploutvovém plavání 2017 (Finswimming European Championship Senior) hostila ve dnech 2. až 9. července polská Wroclaw. V nabité konkurenci zde měla své zastoupení i Česká republika, kterou reprezentovala šestice závodníků. Ti se představili celkem ve 13 disciplínách včetně dvou smíšených štafet. Všichni Češi startovali ve více kategoriích a alespoň v jedné disciplíně plavali vždy ve finále s těmi nejlepšími.

Na medaili dosáhli Češi jen jednou, když získali bronz ve smíšené štafetě na 4x100m BF (styl kraul). O cenný kov se zasloužila čtveřice Jakub Jarolím, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Ondřej Dofek. Češi nestačili pouze na vítězné Rusy a stříbrné Ukrajince.

Těsně pod stupni vítězů, tedy na 4. místě, skončil ve finále na 100m IM (s ponorem) i 100m BF Jakub Jarolím a na trati 800m SF (na hladině) Zuzana Svozilová. Barbora Sládečková skončila v závodě na 100m SF na 7. místě, na 200m SF byla osmá.

Gabriela Horáková obsadila ve finále 400 m BF šesté místo a osmá skončila na trati 50 m BF. Zuzana Svozilová pak ještě skončila šestá ve finále 400m SF, Jakub Jarolím přidal osmé místo ze závodu na 50m AP (na nádech) a Ondřej Dofek skončil sedmý v závodě na 200m BF. Martin Mazač se sice mezi nejlepší v žádné individuální disciplíně nedostal, finále ale plaval ve smíšené štafetě na 4x50m SF, kde spolu se Zuzanou Svozilovou, Barborou Sládečkovou a Jakubem Jarolímem skončili na 7. místě.