BIKROSAŘKA ELIŠKA BARTŮŇKOVÁ BYLA TŘETÍ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Šampionát hostilo francouzské Bordeaux.

BIKROSAŘKA ELIŠKA BARTŮŇKOVÁ BYLA TŘETÍ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

V termínu 13. – 16. července 2017 se ve francouzském městě Bordeaux uskutečnilo Mistrovství Evropy v bikrosu, kterého se zúčastnilo i 32 českých reprezentantů napříč věkovými kategoriemi, mezi nimiž nechyběli ani členové ÚAMK. Závodní dráha, na které se představilo více než 1 700 závodníků z 26 zemí Evropy, byla postavena velmi netradičně přímo v centru samotného města vína.

Z reprezentantů České republiky, kteří závodí také v barvách bikrosových klubů ÚAMK, se nejvíce dařilo Elišce BartůňkovéBikros klubu Jeseník, která se probojovala až k medaili v kategorii Girl 16.

Eliška suverénně zvládla začátek závodu, když ovládla rozjížďky, kde mimo jiné jako jediná dokázala skočit i tzv. velký „troják“. Na prahu vyřazení se ale ocitla ve čtvrtfinálové jízdě. Velmi špatně odstartovala a navíc se jí nevyhnul ani nepříjemný pád. Dokázala se však rychle zvednout, opět nasednout na bikrosové kolo a dojet si do cíle pro čtvrté postupové místo do semifinále.

V semifinálové jízdě si bez zaváhání dojela pro třetí místo a postup do finále. V něm se pak dokázala i díky skvělé technice své jízdy prosadit na stupně vítězů a vybojovat bronzovou medaili.

 

Foto: ÚAMK