Honest John Missile Cup 2017

Mezinárodní střelecké závody v německém Ulmu.

Honest John Missile Cup 2017

Mezinárodních střeleckých závodů ve střelbě z ručních zbraní zavedených v Bundeswehru „Honest John Missile Cup 2017“ se v německém Ulmu v sobotu 15. 7. 2017 zúčastnila tři družstva Svazu vojáků v záloze ČR – KVZ Liberec 1, KVZ Liberec 2 a KVZ Tachov.

Soutěžilo se v pěti střeleckých disciplínách s ručními zbraněmi výrobce Heckler-Koch používanými v jednotkách Bundeswehru - střelba z pušky G – 3 (ráže 7,62 x 51mm) vleže na vzdálenost 200 metrů s dioptrem, střelba z pušky G – 36 (ráže 5,56 x 45mm) na vzdálenost 200 metrů vleže s optikou, střelba ze samopalu MP – 7 (ráže 4,6 x 30mm) na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory s otevřenými mířidly, střelba z armádní pistole P – 8 (ráže 9 x 19mm) na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory a střelba z pistole výrobce Beretta  (ráže 9 x 19mm) na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory. Hod granátem se prováděl ze tří poloh (vleže, vkleče a vstoje) na tři různé cíle v různých vzdálenostech a s různým bodovým ohodnocením. Součástí závodů byla také disciplína ze zdravotnické přípravy – poskytnutí první pomoci nalezenému zraněnému vojákovi v polních podmínkách.

Letošního 25. ročníku se zúčastnilo 57 čtyřčlenných družstev, převážně z pořádající země, 7 týmů bylo zahraničních. Podobně jako v předchozích letech bylo vystoupení našich reprezentantů velmi úspěšné. Družstvo KVZ Liberec 1 ve složení Ing. Karel Krátký, Ing. Oldřich Přecechtěl, Ing. Miroslav Hanzlík a Miloš Vnouček se umístilo v celkovém hodnocení družstev na třetím místě (se ziskem 860 bodů se ztrátou 3 bodů na prvního a 1 bodu na druhého), družstvo KVZ Liberec 2 ve složení Karel Diviš, Jaromír Stránský, Martin Benáček a Milan Kutík obsadilo celkově šesté místo a družstvo KVZ Tachov ve složení Juraj Gomolák, Sunnshine Holan, Radek Tichý a Jiří Matoušek osmé místo. V hodnocení zahraničních účastníků obsadila naše družstva první, druhé a třetí místo. Také v hodnocení jednotlivců měli naši střelci v jednotlivých disciplínách výborná umístění - Ing. Miroslav Hanzlík na prvním místě disciplína Beretta, Ing. Karel Krátký na druhém místě disciplína MP-7, Sunnshine Holan na druhém místě disciplína P-8, Ing. Karel Krátký na třetím místě disciplína Beretta. Z celkového počtu všech předávaných cen (modelů raket Honest John) si naše družstva odvezla celou jednu čtvrtinu.

Všechna tři naše družstva opět velmi úspěšně reprezentovala v mezinárodním měřítku nejen Svaz vojáků v záloze ČR, ale i celou Českou republiku.

 

Text: Ing. Karel Krátký, foto: archiv SVZ ČR

---
---
---
---
-