ČEŠI SUVERÉNNĚ VLÁDLI ŠTAFETÁM NA HASIČSKÉ OLYMPIÁDĚ

Ve Villachu proběhl také hlavní závod v klasických disciplínách CTIF.

ČEŠI SUVERÉNNĚ VLÁDLI ŠTAFETÁM NA HASIČSKÉ OLYMPIÁDĚ

Ani v pátek 14. července nevyšla česká výprava na hasičské olympiádě ve Villachu medailově naprázdno. Na programu byly v pátek štafety na 4 x 100 m s překážkami a také hlavní závod v klasických disciplínách CTIF.

Ve štafetách nastoupily za Českou republiku týmy žen, dobrovolných hasičů i profesionálních hasičů. Medaili vybojovaly všechny české štafety, které do závodu nastoupily! V ženské kategorii vystoupaly na stupně vítězů pouze české reprezentantky, které braly zlato, stříbro i bronz. Dobrovolní hasiči do české sbírky přidaly další zlatou medaili a také bronz. Vyvrcholením štafet byl pak závod profesionálních hasičů, který opět ovládli čeští hasiči, a to dokonce v novém olympijském rekordu, který má nyní hodnotu 54,24 s! Po štafetách měla česká výprava již 20 medailí, z toho hned polovina byla z kovu nejcennějšího.

V klasických disciplínách CTIF závodily v pátek týmy ve věkové kategorii A, tedy se závodníky do 35 let. Česká republika vyslala do bojů hned 13 týmů. Týmy Zibohlav a Michálkovic vybojovaly v této kategorii zlatý odznak. Stříbrný odznak si z Villachu odváží týmy Vlčnov M1, Vlčnov M2, Kostomlátky a Frýdek.

 

Foto: SH ČMS