DÍVKY Z PÍSKOVÉ LHOTY OBHÁJILY VÍTĚZSTVÍ Z OPOLE

Mladí hasiči měli na programu štafety a požární útok CTIF.

DÍVKY Z PÍSKOVÉ LHOTY OBHÁJILY VÍTĚZSTVÍ Z OPOLE

Ve čtvrtek 12. července pokračovala ve Villachu hasičská olympiáda. Dopoledne byly na programu dvě soutěžní disciplíny mladých hasičů do 16 let, štafety a požární útoky CTIF, odpoledne pak na dospělé závodníky čekaly požární útoky.

Do soutěže mladých hasičů mohla česká výpravy nasadit hned čtyři soutěžní týmy. Stalo se tak vůbec poprvé v historii. Důvodem bylo, že děvčata z Pískové Lhoty před dvěma lety ovládla soutěž v polské Opoli. Pro soutěž ve Villachu tak vybojovaly jedno účastnické místo navíc. Do závodu tak nastoupila družstva z Pískové Lhoty, Bludova, Nové Vsi a Zádveřic.

Obhájkyně z Opole, tým z Pískové Lhoty, čekal jako první požární útok CTIF a závod zahájily znamenitě. Čas 48,31 s, který děvčata zapsala, znamenal jejich nový týmový rekord a děvčata se tak mohla v dobré náladě chystat na štafetu. Na výsledky ze štafety, a tedy i na celkové výsledky, bylo díky drobnému zaváhání děvčat nutno počkat až do pozdního odpoledne. Doba čekání se prodloužila i díky podání protestu jednoho ze soutěžních týmů. Čekání se ale vyplatilo! Děvčata z Pískové Lhoty své prvenství z Opole zopakovala a obhájila tak zlaté medaile. Šesté místo obsadily hasičky ze Zádveřic, v kategorii smíšených družstev vybojovali v konkurenci 41 týmů závodníci z  Nové Vsi 6. místo a do Bludova vezou 8. místo.

Odpoledne se na start postavili dospělí reprezentanti v požárním sportu, které čekaly boje v královské disciplíně, kterou je požární útok. Jako první startovaly ženy. V této kategorii nasadila česká výprava tři týmy. Tým Česká republika A zaběhl vynikající čas, který ale překonal tým německých reprezentantek. Úplně posledním pokusem ženského závodu byl druhý pokus týmu Česká republika B, který měl hodnotu 26,50 s, a jednalo se o nejrychlejší pokus dne! Reprezentantky českého B týmu se tak posledním pokusem dostaly před Němky, které braly stříbro, bronz zásluhou A týmu putuje opět do Česka.

Členkou vítězného B týmu byla i Barbora Šubrtová, která se stala prozatím naší nejúspěšnější závodnicí, neboť vybojovala již druhou zlatou medaili na letošní hasičské olympiádě. Tu první vybojovala ve středečním běhu na 100 s překážkami. „Základ byl v tom, že jsme měly první pokus, tak jsme říkaly 28 s, to je super. D druhého jsme šly s tím, že to zlepšíme, a to se nám podařilo. A stačilo to na druhou zlatou pro mě a první pro holky,“ prohlásila po závodě nyní už dvojnásobná zlatá medailistka z Villachu.

Do bojů mezi muži zasáhly dva týmy dobrovolných hasičů a jeden tým profesionálních. Mužům se ovšem tolik nedařilo. Týmy dobrovolných hasičů obsadily páté a šesté místo, čeští profesionálové byli čtvrtí. „Čekali jsme, že to bude lepší, ale můžeme být rádi alespoň za to, co jsme si tady vyběhali, protože to mohlo být ještě horší,“ zhodnotil situaci po závodě Martin Lidmila, startující mezi profesionálními hasiči.

 

Foto: SH ČMS

--