AMERICKÁ PREMIÉRA JEŽKOVI BODY NEPŘINESLA

MS Superbiků vstoupilo do své druhé poloviny.

AMERICKÁ PREMIÉRA JEŽKOVI BODY NEPŘINESLA

Osmé kolo letošního ročníku MS Superbiků hostil o víkendu 7. – 9. července legendární okruh v Laguna Seca ve slunné Kalifornii. Český jezdec, člen ÚAMK, Ondřej Ježek zažil na tomto okruhu svou závodní premiéru. Do závodu zasáhli dokonce dva čeští jezdci. Kromě Ondry Ježka v Kalifornii závodil i Jakub Smrž, který ve startovním poli nahradil velkého Ježkova soupeře Itala Riccarda Russa. „Bude pro mě velkou ctí stát na roštu s Kubou Smržem. Kuba má za sebou skvělé výsledky v MS v letech 2007 – 2012 a jsem přesvědčený, že tomu bude nakládat i nyní v Laguně, i když tu stejně jako já pojede poprvé. Já jsem na závod ohromně natěšený. Závodit v Laguně byl můj sen a teď se mi konečně splní. Bude to rozhodně těžký závod, protože na trati si podle všeho není kde odpočinout. Zejména se těším na „vývrtku“ Corkscrew. Do USA jsem vyrazil už minulý týden, abych se srovnal s časem a přitom i trochu procestoval Kalifornii. Jsem ve Státech poprvé, tak by byla škoda jet sem jen na otočku. Nyní se cítím odpočatý a nachystaný podat maximální výkon,“ prohlásil před závodním víkendem dobře naladěný český jezdec.

V sobotu ovšem dobrá nálada Ondřeje Ježka opustila. Kvůli technické poruše motoru musel už v pátek vynechat hodinový trénink. „To mě dost mrzelo. Navíc jsem v Laguně poprvé, takže každé ujeté kolo dobré,“ stěžoval si Ondra Ježek. V závodě samotném se po startu dostal před dva své soupeře a s Jakubem Smržem poté bojoval o 18. místo. Na zkušenějšího kolegu ovšem nestačil a sobotní závod tak zakončil na 19. místě. „Dnes se mi v závodě vůbec nejelo dobře. Od počátku závodu jsem byl téměř v každé zatáčce na zemi a musel jsem jet mnohem pomaleji, než bych chtěl. Chvílemi jsem Kubu držel za sebou, ale nakonec se přede mě dostal. Byl dnes prostě rychlejší. Do zítřejšího dne provedeme na motorce obrovské změny. Jen barva zůstane stejná. Uvidíme, zda to něčemu pomůže. Jak už je známo, limituje nás spíše kvalita materiálu než nastavení,“ řekl po nevydařené sobotě brněnský rodák.

I nedělní závodní jízda se nesla v duchu souboje českých jezdců. Mechanici Ondřeje Ježka na jeho motorce zapracovali a mírné zlepšení bylo patrné. V závodě Ondra Ježek zajížděl lepší časy než v sobotu, ale ani to mu nepomohlo k výraznému zlepšení jeho umístění. V neděli patřila Ježkovi v cíli 17. pozice. „Dnes se mi jelo lépe. Měli jsme sice problémy s přilnavostí zadního kola, ale na naše možnosti jsem byl s pokrokem nastavení celkem spokojen. S Kubou jsme se dobře tahali, byla pro mě velká čest s ním závodit, i když nás technika odsoudila až na závěr startovního pole. Můj týmový kolega Badovini byl tento víkend poprvé v sezóně výrazněji rychlejší s novými díly, tak uvidíme, jak se to promítne do zbytku sezóny,“ shrnul neděli Ondřej Ježek.

Aktuálně je český jezdec v celkovém hodnocení MS Superbiků na 22. místě s 12 body. Šampionát má nyní měsíční letní pauzu. Další ze závodů se pojede 18 – 20. srpna na německém Lausitzringu.

 

FOTO: www.ondrejjezek.com

---
---
--