MISTRY ČR V POŽÁRNÍM SPORTU UŽ ZNÁ I KATEGORIE DOROSTU

Stejně jako MČR hry Plamen i MČR dorostu hostil Zlín.

MISTRY ČR V POŽÁRNÍM SPORTU UŽ ZNÁ I KATEGORIE DOROSTU

Od 1. do 3. července ve Zlíně probíhalo již 45. MČR hry Plamen, které předcházelo MČR dorostu SH ČMS v požárním sportu. To bylo na atletickém stadionu na programu v úterý 4. a ve středu 5. července. Slavnostního zahájení se zúčastnil mimo jiné i hejtman pořadatelského Zlínského kraje Jiří Čunek, který na MČR přivítal nejen družstva, ale i jednotlivce, kteří po dva dny zápolili na Stadionu mládeže o tituly republikových šampionů. Jednotlivci, kteří se šampionátu účastnili, jsou rozděleni do tří věkových kategorií, a to mladší (13 – 14 let), střední (15 – 16 let) a starší (17 – 18 let).

Dorostenci měli jako první na programu disciplínu běh na 100 m s překážkami. Za každé družstvo, celkem se jich MČR účastnilo 15 v kategorii dorostenek i v kategorii dorostenců, se na start postavilo hned sedm závodníků. Do celkového hodnocení se pak započítávaly časy nejlepších pěti závodníků. Mezi dorostenkami se z vítězství radovalo družstvo z Morkovic (Zlínský kraj), druhé bylo družstvo dorostenek ze Střezimíře (Středočeský kraj), třetí byla děvčata z Pískové Lhoty (Středočeský kraj). Z dorostenců se nejvíce radovalo družstvo z Širokého Dolu (Pardubický kraj), druzí byli hasiči z Brady – Rybníčku (Královehradecký kraj), bronz putoval do Senetářova (Jihomoravský kraj). Mezi jednotlivci si titul zajistily dorostenky Kateřina Mašková z Raškovic (mladší), Anežka Švrčková z Rudy (střední) a Lucie Tůmová z Malechova (starší). Mezi dorostenci se radovali Jiří Stehlík z Petrovic u Blanska (mladší), Lukáš Míka z Jetřichovce (střední) a Tomáš Žurovec z Frýdku (starší).

Druhý a závěrečný den mistrovství patřil štafetám na 4 x 100 m a požárnímu útoku. Ve štafetě dorostenek zvítězila děvčata z Úněšova (Plzeňský kraj), mezi dorostenci byli nejrychlejší chlapci z Širokého Dolu. Královskou disciplínou každého mistrovství v požárním sportu je požární útok, který ve Zlíně míchal celkovým pořadím v soutěži družstev. Dorostenkám kralovala děvčata z Bozkova (Liberecký kraj), soutěž dorostenců ovládli borci ze Senetářova. Celkovými vítězi MČR v požárním sportu se v kategorii dorostenců stali kluci z SDH Brada – Rybníček (Královehradecký kraj), v kategorii dorostenek získala titul republikových mistryň děvčata z SDH Písková Lhota (Středočeský kraj).

Jednotlivci kromě běhu na 100 m s překážkami závodili i ve dvojboji a testu z požární ochrany. Z mistrovských titulů se mohou radovat dorostenky Kateřina Mašková (SDH Ruda; mladší), Anežka Švrčková (SDH Raškovice; střední) a Simona Krampotová (SDH Semtín; starší). Mezi dorostenci kralovali Jiří Stehlík (SDH Petrovice u Blanska; mladší), Lukáš Míka (SDH Jetřichovec; střední) a Jiří Přikryl (SDH Kuřim; starší).

Další MČR v požárním sportu, tentokráte však dospělých profesionálních i dobrovolných hasičů, se uskuteční na konci srpna (25 – 27. srpna 2017) v Praze.

Kompletní přehled výsledků z MČR dorostu a fotogalerii naleznete na www.dh.cz.

 

Foto: SH ČMS

Foto_2731_altFoto_2732_altFoto_2733_alt
Foto_2734_altFoto_2735_altFoto_2736_alt
Foto_2737_altFoto_2738_alt