Mezinárodní mistrovství v mondioringu ovládli Rakušané, na stupních i Čech

Jediné české stříbro vybojoval Jiří Toman.

Mezinárodní mistrovství v mondioringu ovládli Rakušané, na stupních i Čech

O víkendu 25. a 26. června se v Bystrovanech u Olomouce konalo Mezinárodní mistrovství ČR a Rakouska v mondioringu 2017. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Závodů se zúčastnilo 39 psovodů z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa, Itálie a Rumunska. Čechů bylo 14.

Mondioring zahrnuje poslušnost, skoky a obranu. Je charakteristický tím, že figuranti při obranách nemají rukáv, ale ringový oblek, takže pes může kousat téměř na celé tělo. Pes závodí bez obojku a řadu cviků provádí vzdálený od psovoda. Důraz je kladen na dokonalou ovladatelnost, vyrovnanost psa a souhru s psovodem.

V kategorii 1 se představilo 12 psovodů. Zvítězila Rakušanka Petra Liebing s Bendix vom Haus Mecki, která získala 194,5 bodu. Nejlépe v této kategorii skončila Kateřina Hašourková s Edmontem Gymor (157 b.).

V kategorii 2 zvítězila mezi 13 účastníky další Rakušanka Martina Praunias s Lasco vom Satansberg, kteří dosáhli na 288 bodů. Český reprezentant Jiří Toman s Eclipse Olbramovickým kvítkem skončil těsně druhý se ziskem 284,5 bodu.

Mistrovský titul se uděloval v kategorii 3 a z 13 účastníků na něj dosáhl opět Rakušan, Claus Angerer s Barykem Retrobelge s 351 body. Nejlepším českým zástupcem byla Ivana Mázorová na 10. místě s Errou z Hückelovy vily, které dosáhly na 236,5 bodu.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

výsledová listina bystrovany 2017.pdf

Ilustrační foto: Mondioring klub ČR