ONDŘEJ JEŽEK SI Z ITÁLIE ODVÁŽÍ ŠEST MISTROVSKÝCH BODŮ

Sedmá zastávka MS Superbiků hostilo Misano.

ONDŘEJ JEŽEK SI Z ITÁLIE ODVÁŽÍ ŠEST MISTROVSKÝCH BODŮ

V sobotu a v neděli 17. a 18. června pokračoval v italském Misanu svou sedmou zastávkou seriál MS Superbiků, při kterém na startu nechyběl ani český jezdec a člen ÚAMK Ondřej Ježek. V právě probíhající sezóně vybojoval český jezdec šest bodů a ten samý počet přidal o uplynulém víkendu v prosluněné Itálii.

Horké počasí bylo i příčinou toho, že sobotní závod byl poznamenán mnoha pády, zejména ke konci samotného závodu. I když měl český jezdec namále, pád se mu vyhnul, a tak si mohl letos poprvé dojet pro body v sobotním závodě, ve kterém obsadil 14. místo. „Dnes mi opět vyšel start, ale v prvních kolech jsem se necítil úplně jako doma. Před závodem jsme si nebyli jisti, kterou zadní pneumatiku zvolit. Ukázalo se, že jsme zřejmě nezvolili optimálně, ale alespoň se máme z čeho poučit do zítřka. Hodně závodníků se potýkalo se špatným gripem přední pneumatiky. I já jsem málem spadl zhruba 7 kol před cílem v poslední zatáčce, když jsem to zvedal z lokte. Zítra bych chtěl vylepšit úvodní část závodu a věřím, že to bude dobré,“, prohlásil po sobotním závodě Ondřej Ježek.

I nedělní závod probíhal ve znamení pádů a technických závad. Naštěstí to ani tentokráte nebyl případ českého jezdce a ten se tak s Itálií rozloučil ziskem dalších čtyř mistrovských bodů za umístění na 12. místě„Tento víkend nám docela šla karta. S technikou jsme se sice nikam neposunuli a s Ayrtonem jezdili na konci startovního pole, nicméně jsme neudělali žádnou chybu a získali cenné body. Trochu mě mrzí, že jsem dnes nedojel ještě lépe. Celý závod jsem na svého kolegu dotíral a měl na to ho předjet. Od půlky závodu jsem bojoval s problémem nastavení zadní kyvné vidlice, což mělo za následek skákání řetězu na rozetě. Hodně mě to brzdilo na výjezdech a v posledních třech kolech se problém tak zhoršil, že jsem raději úplně ubral, abych řetěz neztratil. S cennými body do tabulky jsme samozřejmě spokojeni, když se nedá bojovat více vpředu, tak alespoň nejezdíme domů s prázdnou,“ zhodnotil závody v Misanu český jezdec.

V aktuálním hodnocení MS Superbiků patří Ondřejovi Ježkovi 22. místo s 12 body. Seriál MS bude pokračovat za tři týdny v Kalifornii, kde bude Ondřej Ježek závodit vůbec poprvé. „Hodně se tam těším, ale bude to asi dřina. Není tam kde si odpočinout a bude velké horko,“ přemýšlí už nad další zastávkou český jezdec.

 

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
--